Отборът на Украйна записа много важен успех над Финландия в световна квалификация от група I за Мондиал 2018. Гостите се наложиха с 2:1 и благодарение на победата си, се изкачиха на втората позиция във временното класиране.

Двубоят на стадион „Ратинан“ в Тампере бе изключително равностоен, но опитът си каза думата.

През първото полувреме двата тима имаха много малко чисти възможности за гол и логично попадение до почивката не падна.

Резултатът бе открит в 51-ата минута от Йехвен Коноплянка. Крилото на немския Шалке бе на точното място в наказателното поле и вкара от няколко метра буквално на празна врата.

Основна заслуга за попадението му имаше съотборникът му Руслан Малиновчки. Той се освободи отлично от отбраната на Финландия, овладя на гърди пас отдясно и стреля от въздуха, но стражът на домакините изби. Коноплянка обаче нямаше как да сгреши от три метра.

Жоел Похянпало изравни за домакините в 72-ата минута. Нападателят на Финландия бе най-съобразителен, след като защитник на Украйна едва не си отбеляза автогол, отпитвайки се да изчисти с глава. За негов късмет топката срещна напречната греда и попадна в Похянпало, който също с глава я прати в мрежата.

Радостта на домакините обаче трая твърде малко. Само три минути след изравняването на резултата Артьом Беседин вкара ефектно попадение, за да даде нова преднина на своите. След центиране на Ракитски отляво, Беседин стреля с глава от почти легнало положение, за да изненада вратаря на домакините и да оформи крайния резултат.

Така възпитаниците на Андрий Шевченко събраха актив от 11 точки и излязоха на втора позиция във времнното класиране. Лидер е тимът на Хърватия, който по-късно тази вечер среща отбора на Исландия. В друг мач от групата Турция гостува на Косово.