Уругвай стигна до минимална победа над Саудитска Арабия с 1:0, за да успее да продължи към осминафиналите на Мондиал 2018. Голът на „Ростов Арена” дойде през първото полувреме, а точен за Ла Селесте бе Луис Суарес в 23-ата минута. Във втори пореден мач урусите не убедиха с играта си, но заради ефективността пред гола съумяха да преборят конкуренцията в група А. По този начин Уругвай и Русия продължават към осминафиналите, докато Египет и Саудитска Арабия трябва да резервират самолетни билети наобратно. В последния кръг Уругвай и Русия ще излязат един срещу друг, за да определят кой ще бъде лидер на групата и кой ще завърши втори.

Оскар Табарес излезе с 4-4-2, а дуото напред бе Суарес и Кавани, от които се очакваше да дойдат головете за южноамериканската страна.

Хуан Антонио Пици пък стартира с дефанзивното 4-5-1, а Фахад Алмуалад бе човекъ, който се опитваше да прониже вратата на Фернандо Муслера.

Саудитска Арабия стартира мача по-уверено и упражни контрол в средата на терена. Наситената халфова линия на Хуан Антонио Пици му даде възможност да попречи на външните футболисти на Уругвай да нападател устремено и южноамериканците трудно стигаха до вратата на Алоуайс в първите 15 минути.

В 13-ата минута дойде първия по-сериозен шанс пред един от двата тима. Мартин Касерес проби добре отляво и центрира остро към Кавани. Нападателят на ПСЖ се отскубна от опеката си, но ударът му премина твърде неточно от вратата на Алоуайс.

В стотната си среща за Уругвай Луис Суарес поведе своите срещу Саудитска Арабия. Карлос Санчес центрира от ъглов удар, но Диего Годин се размина с топката. Защитата на Саудитска Арабия прояви нехайство в ситуацията и остави голаджията на Уругвай непокрит във вратарското поле. Суарес от пет метра нямаше как да пропусне и в 23-ата минута откри - 1:0.

В 26-ата минута Саудитска Арабия отправи първия си точен удар на Мондиал 2018 чрез Бахбир. Полузащитникът напредна мощно през центъра и си премести топката на левия крак. Ударът му бе много добър, но Фернандо Муслера внимаваше и изби в ъглов удар.

До края на първата част сериозно ситуации нямаше, след като Саудитска Арабия се прегрупираше добре в центъра и продължи да не оставя пространства на Ла Селесте.

Уругвай стартира по-амбицирано втората част, а първата опасност дойде в 51-ата минута. Луис Суарес изпълни пряк свободен удар зад дъгата на наказателното поле. Топката срещна стената на Саудитска Арабия и се получи лек рикошет, но Алоуайс се намеси добре.

В 62-ата минута Карлос Санчес пропусна чудесна възможност да удвои за Уругвай. Единсон Кавани бе на крилото, откъдето достави центриране по учебник към халфа. Топката прескочи защитата на "зелените соколи", а Санчес от няколко метра я прати над напречната греда.

Пет минути преди края Единсон Кавани сътвори ужасяващ пропуск. Нападателят на Пари Сен Жармен се освободи много добре от защитата на Саудитска Арабия и остана очи в очи срещу Алоуайс. Всичко бе свършено по перфектен начин, но ударът на Кавани бе критично слаб и нацели тялото на връхлитащия го вратар.

Уругвай (4-4-2): Фернандо Муслера – Мартин Касерес, Хосе Хименес, Диего Годин, Гийермо Варела – Кристиан Родригес, Родриго Бентанкур, Матиас Весино, Карлос Санчес – Луис Суарес, Единсон Кавани

Треньор: Оскар Табарес

Саудитска Арабия (4-5-1): Мохамед Алоуайс - Мохамед Албурайк, Осама Хаусауи, Али Албулаихи, Ясир Алшахрани - Хатан Бахбир, Салман Алфараж, Абдула Отайф, Тайсеер Алжасам, Салем Алдаусари - Фахад Алмууалад

Треньор: Хуан Антонио Пици

Уругвай - Саудитска Арабия 1:0

Тук следихме, специално за Вас, срещата минута по минута.

1:0 Луис Суарес (23)