Полша се наложи с 3:0 над Казахстан, а Стеван Йоветич донесе победата на Черна гора над Румъния в двубоите от група Е тази вечер.

По-рано през деня Дания отказа Армения като гост с 4:1.

Така след изиграни 8 мача, Полша остава лидер с 19 точки, но само с три пред Дания и Черна гора, съответно втори и трети с по 16.

Румъния има 9, Армения - 6, а Казахстан е с две точки.

Поляците претърпяха сериозен удар от Дания само преди няколко дни, затова двубоят с Казахстан бе задължителен за спечелване.

Аркадиуш Милик откри още в 11-та минута с глава, след подаване на Мачей Макушевски. Поляците продължиха да диктуват темпото, но гостите също имаха своите възможности. Милик пропусна още няколко голови ситуации до края на първото и в началото на второто полувреме.

Роман Муртзаев успя да намери вратата на Полша в 49-та минута, но попадението му не бе зачетено. Казахстанският тим имаше добри моменти след почивката, преди Камил Глик да успокои нещата за домакините. Той бе точен в 74-та, също с глава.

До края на двубоя поляците имаха още ситуации да вкарат, а 3:0 оформи Роберт Левандовски от дузпа в 86-та.

В Черна гора домакините успяха да изкопчат минимален успех с 1:0 над Румъния, за да запазят шансове за класиране.

Звездата на тима Стеван Йоветич се разписа в 75-та минута.