Португалия победи Мароко с 1:0 в двубой от група Б на Мондиал 2018 в Русия. Победното попадение дойде още в 4-ата минута, след като Кристиано Роналдо засече центриране отдясно и прониза Мунир със своя четвърти гол на първенството. Мароко опита на няколко пъти чрез Бутаиб да тормози вратата на Португалия, но не сполучи да изравни.

Последваха удари на Зиех и Бутаиб, но Патрисио не остави шансове на нападателите на Мароко. Прекрасна възможност за втори гол пропусна Гедеш в 40-ата минута, след като беше изведен от Роналдо, но блестяща изява на Мунир остави африканците в мача.

В края на полувремето Бенатия стреля добре, но кълбото мина на сантиметри от вратата.

През втората част Мароко опита да осъществи натиск към вратата на Португалия, за да търси изравняването, но не се получи. Португалия сякаш започна да пести силите си, но играеше добре, въпреки, че не си стигна до големи опасности пред вратата на Мунир.

Роналдо имаше възможност от пряк свободен удар в последните минути да се разпише, но ударът му от границата на наказателното поле нацели гредата. Бенатия в края на двубоя стреля над гредата и не успя да донесе равенството на тима си.

Така в крайна сметка Португалия спечели с 1:0 и вече е лидер в класирането с актив от 4 точки, а Мароко е на последната позиция без точка и ще си тръгне от турнира, тъй като загуби всички шансове за класиране.

Мач от втория кръг на груповата фаза на световното първенство по футбол, група "В":

Португалия - Мароко 1:0 (1:0)
голмайстор: 1:0 Кристиано Роналдо 4

стадион: "Лужники", Москва
главен съдия: Мат Гайгер (САЩ)