Русия постигна втора поредна победа на Световното първенство, след като се наложи с 3:1 срещу Египет. По този начин домакините направиха огромна крачка към осминафиналите на турнира. На практика руснаците могат да си осигурят класирането за следващата фаза на надпреварата още след изиграването на другия мач от групата между Уругвай и Саудитска Арабия. Руснаците решиха изхода от срещата само в рамките на четвърт час през второто полувреме. Ахмед Фатхи си отбеляза автогол в 47-та минута. Денис Черишев се разписа в 59-та минута, а Артьом Дзюба вкара третия гол в срещата в 62-та минута. Мохамед Салах отбеляза почетното попадение в срещата в 73-та минута от дузпа.

Русия започна по-активни мача и в 6-та минута Самедов центрира в наказателното поле на Египет, където Игнашевич стреля с глава, но право в ръцете на Мохамед Елшенауи. Това бе единственият точен удар за първото полувреме.  Минута по-късно Александър Головин отне топката, след което стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Елшенауи.

Трезеге направи добър рейд в 16-та минута, след което стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Игор Акинфеев.

Денис Черишев отправи хубав далечен удар, но над напречната греда.

Маруан Мохсен стреля с глава в 34-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Игор Акинфеев.

Египет направи сериозен пропуск в 42-та минута, когато Мохсен с пета добре продължи към Мохамед Салах, който стреля, но неточно в аут.

Русия поведе в резултата в 47-та минута. След центриране в наказателното поле на Египет, Елшенауи изби топката, но тя попадна в Головин, който шутира. Ахмед Фатхи се опита да избие, но вместо това си вкара нелеп автогол, като вкара топката в долния ляв ъгъл на вратата.

Египет се опита бързо да изравни резултата. В 55-та минута Трезеге свали с глава към Мохамед Салах, който стреля, но ударът му бе блокиран от Фернандес.

Русия удвои своята аванс в 59-та минута. Самедов подаде към Фернандес, който финтира Трезеге и подаде към Денис Черишев, който с много добър завършващ удар вкара топката във вратата на Елшенауи.

Руснаците отбелязаха трети гол в 62-та минута. Кутепов с много хубав дълъг извеждащ пас намери Артьом Дзюба, който овладя топката на гърди, след което се обърна и не остави никакви шансове на Елшенауи.

Трезеге отправи добър удар от границата на наказателното поле на Русия в 67-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Акинфеев.

Съдията Енрике Касерес свири дузпа за Египет в 72-та минута след консултация с ВАР. Зобнин задържа Салах в наказателното поле на Русия и арбитърът първоначално маркира нарушение на границата на наказателното поле, но след проверка на ситуацията посочи бялата точка.

Мохамед Салах реализира дузпата в 73-та минута и направи резултата 1:3.

Уарда можеше да върне интригата в заключителните минути на срещата, но ударът му в 89-та минута не намери очертанията на вратата на Игор Акинфеев.

Египет отпада от турнира, а в последния мач от групата ще се изправи срещу Саудитска Арабия, докато Русия ще играе срещу Уругвай, като мачът най-вероятно ще определи първия отбор в групата.

Русия – Египет 3:1

1:0 Ахмед Фатхи 47'(авт)

2:0 Денис Черишев 59'

3:0 Артьом Дзюба 62'

3:1 Мохамед Салах 73'(дузпа)

Русия: 1.Игор Акинфеев – 2.Марио Фернандес, 3.Иля Кутепов, 4.Сергей Игнашевич, 18.Юрий Жирков - 11.Роман Зобнин, 8.Юрий Газински - 19.Александър Самедов, 17.Александър Головин, 6.Денис Черишев - 22.Артьом Дзюба

Селекционер: Станислав Черчесов

Египет: 23.Мохамед Елшенауи – 7.Ахмед Фатхи, 2.Али Габр, 6.Ахмед Хегази, 13.Мохамед Абделшафи - 8.Тарек Хамед, 17.Мохамед Елнени – 11. Мохамед Салах, 19. Абдалах Саид, 21. Трезеге – 9. Маруан Мохсен