Мексико направи огромна крачка към класирането за осминафиналите на Световното първенство, след като спечели с 2:1 срещу Южна Корея на „Ростов Арена“ в мач от група „F“. Това е втори пореден успех на ацтеките, които започнаха с участието си на турнира с победа срещу Германия. В същото време азиатците допуснаха второ поредно поражение. Головете за Мексико отбелязаха Карлос Вела и Хавиер Ернандес, а Хьон-Мин Сон вкара почетното попадение за корейците.Южна Корея пропусна страхотна възможност да поведе в резултата в 22-та минута. След дълъг извеждащ пас Хьон-Мин Сон овладя топката в наказателното поле на Мексико и на два пъти стреля, но ударите му бяха блокирани от Карлос Салседо и Ектор Морено.

Мексико постигна за първи път от Мондиал 2002 две победи в първите си два мача на световни първенства.

Корейците бяха близо да поведат в резултата в 23-та минута. Сон центрира от корнер в наказателното поле на Мексико, където Ки стреля с глава, но Гийермо Очоа внимаваше и изби топката в нов корнер.

Съдията Милорад Мажич свири дузпа за Мексико в 24-та минута. Хавиер Ернандес подаде към Андрес Гуадрадо, който след това се опита да преодолее Хюн-Соо Ян, но защитникът на Корея игра с ръка и сръбският съдия посочи бялата точка.

Карлос Вела реализира наказателния удар в 26-та минута и Мексико поведе с 1:0 в резултата.

Мексиканците организираха нова много добра атака в 28-та минута, когато Андрес Гуадрадо подаде към Карлос Вела, който продължи към Мигел Лаюн, а той стреля, но вратарят Йо успя да избие в корнер.

Ървинг Лосано направи страхотен пробив в 43-та минута, когато финтира трима играчи на съперника, навлезе в наказателното поле и стреля, но над напречната греда.

Мексико организира добра атака в 50-та минута, когато Карлос Вела подаде към Ървинг Лосано, който стреля от границата на наказателното поле на Корея, но топката премина над напречната греда на вратата на Йо.

Две минути по-късно корейците изпуснаха да изравнят резултата. Мун получи добър пас в наказателното поле на Мексико, след което стреля, но от тялото на Салседо топката излезе в корнер.

Андрес Гуардадо си отвори пространство в наказателното поле на Корея в 58-та минута, след което стреля, но Йо направи страхотно спасяване и изби в корнер.

Мексико удвои своята преднина в 66-та минута, когато Ървинг Лосано направи много добър пробив, след което подаде към Хавиер Ернандес, който финтира защитник на Корея и прати топката във вратата на Йо.

Южна Корея вкара почетен гол в добавеното време на срещата. Хьон-Мин Сон направи отличен пробив и с диагонален удар вкара топката във вратата на Гийермо Очоа.

В последните мачове от групата Мексико играе срещу Швеция, а Южна Корея ще се изправи срещу Германия.

Южна Корея – Мексико 1:2

0:1 Карлос Вела 26'(дузпа)

0:2 Хавиер Ернандес 66'

1:2 Хьон-Мин Сон

Южна Корея: 23. Хьон-Ву Йо – 2. Йон Ли, 20. Хюн-Соо Ян, 19. Йон-Гвон Ким, 12. Мин-Ву Ким - 18. Сьон-Мин Мун, 8. С-Йон Ю, 16. Сун-Йон Ки (к), 11. Хий-Чан Хван - 17. Джа-Сун Ли, 7. Хьон-Мин Сон

Треньор: Шин Тае Йон

Мексико: 13. Гийермо Очоа – 21. Едсон Алварес, 3. Карлос Салседо, 15. Ектор Морено, 23. Хесус Гаярдо – 7. Мигел Лаюн, 16. Ектор Ерера, 18. Андрес Гуардадо – 11. Карлос Вела, 14. Хавиер Ернандес, 22. Ървинг Лосано

Треньор: Хуан Карлос Осорио