Сърбия и Уелс направиха 1:1 в двубой от шестия кръг на световните квалификации, група D. Пред пълните трибуни на стадион „Райко Митич” в Белград гостите от Уелс поведоха с гол от дузпа на Аарън Рамзи в 35-ата минута.

Дузпа даде аванс на Уелс като гост на Сърбия

Отборът на Сърбия изравни с попадение на Александър Митрович за 1:1 в 73-ата минута на двубоя.

Сърбия изравни на Уелс, феновете избухнаха

С хикса Сърбия е начело във временното класиране в групата с 12 точки. Воденият от треньора Славолюб Муслин тим продължава да няма поражение от началото на световните квалификации, като записа три победи и вече три хикса.

Сърбите са с 12 точки, колкото има и Ирландия. Тимът на Ирландия направи 1:1 с Австрия по-рано днес, а Молдова и Грузия завършиха при резултат 2:2 в друга среща от група D.

Футболистите на Уелс също продължават без поражение като имат победа и вече пет равенства в актива си. Тимът е на трета позиция във временното класиране с 8 точки, колкото има и Австрия. Грузия е с 3, а Молдова е с 2 точки.

Пълни трибуни и чудесна атмосфера на Сърбия - Уелс

Двубоят започна с опасна атака за Уелс още в третата минута на двубоя, но Дейв Едуардс не бе достатъчно точен при удара си с глава.

Сърбите също опитаха нещо по-сериозно в 10-ата минута, когато Александър Митрович прати топката встрани от вратата на гостите. Десетина минути по-късно пак Митрович внесе напрежение в половината на Уелс, но без да застраши достатъчно съперника. Домакините организираха обещаваща акция в 27-ата минута, но центрирането на Антонио Рукавина не стигна до връхлитащия в наказателното поле Митрович.

Минута по-късно при нова добра атака Бранислав Иванович прати топката към Александър Митрович, който не успя да засече добре с глава. Сърбия пропиля нов шанс в 30-ата минута, когато отново Митрович бе замесен.

Критичният момент за домакините дойде в 33-ата минута, когато вратарят Владимир Стойкович фаулира извън наказателното поле Аарън Рамзи и получи жълт картон, а две минути по-късно Уелс получи правото да изпълни дузпа след като Лука Миливоевич задържа за фланелката Сам Воукс.

Аарън Рамзи бе точен от бялата точка и Уелс поведе с 1:0 в 35-ата минута на двубоя.

Резултатът се запази такъв до почивката като сърбите пропуснаха добра възможност за изравняване в добавеното време на първото полувреме.

В 61-ата минута Джо Ледли прати отлична топка към Сам Воукс, който с глава пропусна да увеличи аванса на Уелс.

Сърбия обаче реализира своя шанс за попадение в 73-ата минута. Александър Митрович се разписа за домакините в Белград след като завърши отлична акция на сърбите, започнала от Немяна Гудел.

25-годишният Гудел намери чудесно Александър Прийович, а той пусна към Митрович.

Пак Александър Митрович стреля опасно в 77-ата минута и затрудни защитата на гостите.

До края на двубоя Аарън Рамзи пробва обещаващ изстрел, но бранителите на Сърбия внимаваха в 80-ата минута, а в 88-ата Бен Дейвис опита светкавичен удар, но встрани от вратата на домакините и мачът завърши при 1:1.