В срещите от група I в зона Европа на Световните квалификации за Мондиал 2018 се получиха доста интеренси резултати.

В балканско дерби Турция надви Хърватия с минималното 1:0. Южните ни съседи достигнаха до успеха с гол на Ченк Тосун в 75-ата минута на двубоя.

Хърватия организира отлична атака в 5-ата минута, когато Матео Ковачич стреля опасно, но вратарят на домакините се справи със ситуацията. Шест минути по-късно Ченк Тосун не съумя да се разпише.

През втората част домакините се активизираха, като Йълмаз пробва да накаже вратаря на гостите, а "шахматистите" отвърнаха с удар на Перишич, също неточен.

В 75-ата минута Ченк Тосун се разписа, след като беше на точното място и прониза Субашич. Йозукуп стреля отдалеч, Субашич отби нескопосано и Тосун се разписа.

С този успех Турция вече е на 3-ото място с актив от 14 точки, колкото има и Украйна, която загуби гостуването си на Исландия с 0:2. Двата гола за успеха на северняците реализира Гилфи Сигурдсон в 47-ата и 66-ата минута. Хърватия все още остава лидер с 16 точки, колкото имат и исландците.

Финландия победи с 1:0 в дербито на дънните риби Косово с попадение в края на двубоя на Теему Пуки в 83-ата минута и са пети със 7 точки, а Косово са с 1.