Исландия победи с класическото 3:0 като гост Турция в двубой от група „I“ от световните квалификации.

Исландците създадоха първата опасност в срещата в 6-та минута, когато след удар на Гилфи Сигурдсон се наложи Волкан Бабаджан да се намесва и да спасява.

Исландия поведе в 32-та минута, когато Йон Дади Бьодварсон центрира в наказателното поле на Турция, където Гудмундсон бе оставен непокрит и не пропусна да вкара отблизо.

Исландия удвои своята преднина в 39-та минута. В основата на попадението отново бе Бьодварсон, който първо се пребори за топката, след което пусна отличен пас към Бярнасон, който остана сам срещу Бабаджан и с премерен удар вкара топката във вратата му.

Исландия вкара трети гол в 50-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Турция Аарон Гунарсон с глава продължи към Кари Арнасон, който отблизо не пропусна да се разпише.

Турция можеше да върне частично интригата в 72-та минута, но Мехмет Топал пропусна да вкара и изпрати топката над напречната греда в аут.

Ханес Халдорсон се намеси решаващо в 78-та минута, когато отрази удара на Огужан Озякюп.