Голът на Хари Кейн срещу Шотландия за 2:2 в добавеното време на мача е изключителен момент от развитието на младия английски национален отбор. Това заяви мениджърът на "трите лъва" Гарет Саутгейт след равенството между двете британски нации в Глазгоу.

Невероятен край на Хемпдън в дербито на Острова

Англичаните водеха с 1:0 до 87-мата минута, но с два гол на Лей Грифитс от пряк свободни удари Шотландия направи сензационен обрат минута преди края на редовното време.
Все пак англичаните стигнаха до точката в третата минута на добавеното време, когато капитанът на тима Хари Кейн засече центриране отляво, с което матира стража на Шотландия Крейг Гордън.

"Мисля, че това бе изключителен момент за целия тим. Около националния отбор винаги има въпроси за характера, който притежава, за възможностите му да се справя с предизвикателства, но днес показахме точно тези качества. Ние трябва да бъдем отбор, който не може да бъде побеждаван. Дори и времето да изтича, ние не трябва да се предаваме и днес направихме точно това. Завършихме мача качествено, като успяхме да вземем точка, въпреки огромното напрежение върху нас", каза Саутгейт, чийто тим има 14 точки от първите си шест мача в квалификационната група.

"Смятам, че има още какво да подобряваме във всеки аспект от нашата игра, но в мач като този, в края на сезона, в заключителните секунди, когато играчите имат крампове в краката си, всичко опираше до това дали ще покажем характер. Ние имаме много млад отбор. В нападение играха хора на по 19 и 21 години. Те не са играли много мачове като този и за тях това беше важно. Мисля, че отборът има страхотен потенциал и той може да промени негативната тенденция от последните 25 години, в която имаме само 3 победи в елиминационни мачове. Най-важното е да бъдем на върха, но за да стигнем там, има още много какво да работим и да подобряваме в играта си", каза още Саутгейт./БТА