Португалия победи в директна битка за Мондиал 2018 в Русия Швейцария с 2:0 в двубой от група В и се класира за големия форум. Победата дойде след автогол на Джуру и Андре Силва. Срещата беше наблюдавана на живо от поп иконата Мадона.

Двубоят започна равностойно, а първият удар беше от страна на португалците, след като Андре Силва стреля точно в ръцете на Зомер. До края на полувремето домакините контролираха изцяло нещата на терена. В 32-ата минута дойде и най-чистото положение пред вратата на Зомер. Моутиньо пусна пас към Бернардо Силва, който опита да реализира, но вратарят на "кръстоносците" беше на мястото си.

В крайна сметка натискът на Португалия донесе резултат, след като в 41-ата минута Зомеб излезе да пресече пас към Жоао Марио, там беше и Джуру, като неволно вкара топката в мрежата на Швейцария.

В 51-ата минута Шакири стреля към Патрисио, но той беше на мястото си. Пет минути по-късно Португалия удвои преднината си пред Швейцария, след като Андре Силва беше оставен без опека и от малък ъгъл направи резултата 2:0. Жоао Моутиньо подаде на Бернардо Силва, който остави кълбото към Андре и той се разписа.

В 66-ата минута Сеферович не успя да стигне до топката, за да вкара кълбото в мрежата на Патрисио.

Роналдо пропусна да се разпише в 78-ата минута останал очи в очи със Зомер. До края на двубоя още един път Роналдо имаше възможност да се разпише, но не сполучи.
Въпреки това Португалия победи директния си съперник с 2:0 и ги прати на бараж, а иберийците директно се класираха за Мондиала в Русия. Двата тима имат по 27 точки след 9 победи и 1 поражение, но домакините имат по-добра голова разлика.

В другите срещи от тази група Унгария едва победи Фарьорски острови с минималното 1:0, за да вземат 3-ото място в групата с попадение на Даниел Боде в 81-ата минута на срещата.

Латвия победи Андора с 4:0 и зае петото място със 7 точки.