Шотландия и Англия направиха невероятен завършек на дербито си от група F на световните квалификации и завършиха 2:2.

Гостите водеха от 70-ата минута на Хемпдън Парк, преди от 87-ата до 90-ата минута Лий Грифитс да направи пълен обрат от фаулове. Но това не бе всичко. В 93-ата минута Хари Кейн отблизо засече една центрирана топка и запази англичаните непобедени в групата, лидери, а също и без загуба от Шотландия през този век.

Англичаните започнаха по-активно и в 18-ата минута капитанът за пръв път на „Трите лъва“ Хари Кейн получи шанс да обстрелва вратата на домакините. Ударът на футболиста на Тотнъм обаче изпрати топката на гредата.

В 30-ата минута Маркъс Рашфорд получи възможност да обстрелва вратата на „гайдите“, но Крейг Гордън успя да избие удара му в корнер.

Англичаните продължиха да бъдат по-активният тим на терена и след почивката. Шотландците пък се задоволиха с обстрела отдалеч на вратата на гостите, дошли южно от границата.

В 70-ата минута резервата за Англия Окслейд-Чембърлейн се справи с половината защита на Шотландия, напредвайки от тъчлинията към наказателното поле, откъдето прониза вратаря Гордън за радост на 4500 английски фенове по трибуните на „Хемпдън Парк“ - 0:1.

И след гола по-добрият отбор на терена бе гостуващият тим. Адам Лалана обстреля вратата на Шотландия, но не намери рамката й.

В 87-ата минута Лий Грифитс, критикуваният, че не играе добре за Шотландия голмайстор на Селтик, порази вратата на англичаните с прекрасен удар от фаул – 1:1. Това бе първият гол, вкаран във вратата на англичаните в този квалификационен цикъл.

В 90-ата минута – нов фаул за Шотландия. И пак на същото място и пак Лий Грифитс от прекия свободен удар порази вратата на Джо Харт – 2:1. Невероятно!

Гордън после спаси фаул на Ерик Дайър в добавеното време, но капитулира пред английския капитан Хари Кейн, чийто удар в 93-ата минута след центриране фиксира крайното и драматично Шотландия – Англия 2:2.

В другия мач в групата Словения победи гостуващия Малта с 2:0 и е втора в класирането.