Отборът на Полша постигна победа 3:1 над Румъния в квалификацията за Мондиал 2018. Хеттрик за успеха на „Дружина полска“ направи Роберт Левандовски. Точен за северните ни съседи бе Богдан Станчу.

Полша имаше чувствително превъзходство в двубоя, като единствено в заключителните минути на срещата домакините оставиха инициативата на своя опонент.

В 28-ата минута поляците проведоха обещаваща атака. След пробив по десния фланг, топката бе центрирана, а Кристиан Сапунару сякаш закъсня с опазването на Роберт Левандовски, като го задържа. Реферът вдигна жълт картон на румънския футболист и посочи бялата точка. С изпълнението се нае капитанът на „дружина полска“ Левандовски, който бе безпогрешен за 1:0. Малко след попадението Левандовски дриблира добре в пеналта на противника, но Киприан Татарусану му отне топката.

След почивката Полша удвои аванса си в 57-ата минута, а в прегръдките отново бе домакинският капитан. След центриране от корнер отляво на вратата на Румъния,Левандовски бе оставен непокрит с глава покачи на 2:0.

В 62-ата минута поляците спретнаха нова добра атака. Топката бе центрирана в наказателното поле отдясно, Алин Тоска опита да пресече, но последва съприкосновение с Пьотр Желински. Съдията посочи за твори път в мача бялата точка. Отговорността отново пое Левандовски, който оформи своя хеттрик – 3:0.

Румънците все пак върнаха едно попадение в 77-ата минута. Богдан Станчу бе точен за 1:3. До края на мача Румъния бе по-активният състав на терена, но северните ни съседи не успяха да стигнат до ново попадение.

Същевременно в другия мач от същата група Черна гора постигна изразителна победа с 4:1 над Армения. По този начин черногорците се изравниха по точков актив с Дания (10), но заемат втората позиция заради по-добри показатели. Армения е пети с 6 пункта.

Черна гора започна силно срещата и още във 2-ата минута домакините излязоха напред. Йовович проби отляво, центрира ниско, а Фатос Бечирай засече за 1:0.

В 28-ата минута след нова асистенция на Йовович, Стеван Йоветич покачи на 2:0.

В края на първата част изстрел на автора на първото попадение срещна десния страничен стълб на Армения.

Силната игра на черногорците продължи и през вторите 45 минути, когато Йоветич стигна до ново попадение. В 54-ата минута след самостоятелна акция на Йоветич 27-годишният нападател от границата на пеналта с чудесен диагонален удар разстреля стража на гостите за 3:0.

При нова страхотна атака и великолепна изява Стеван Йоветич преднината на Черна гора набъбна на 4:0. Това се случи в 89-ата минута, когато след центриране отдясно на Бечирай, нападателят със странична ножица оформи своя хеттрик.

В 89-ата минута арменците все пак стигнаха до почетно попадение. То бе дело на Корян, след асистенция Мхитарян.

Припомняме, че по-рано Дания победи с 3:1 Казахстан.