Мексико поднесе сензацията на Мондиал 2018 до този момент, като победи актуалният световен шампион Германия с 1:0 в стартовия мач на двата тима в група F на стадион "Лужники" в Москва.

Победният гол дойде в 35-ата минута, когато Лосано се разписа. Германия нацели напречната греда в 39-ата минута, когато Кроос от пряк свободен удар изпълнен от около 23 метра стреля добре, но нямаше късмет.

Двата тима направиха великолепен мач. През първото полувреме за Мексико Хавиер Ернандес - Чичарито пропусна на два пъти, а реално Германия отвърна само с два далечни удара на Хумелс.

В 35-ата минута на срещата Мексико откри резултата с попадение на Лосано, който получи отличен пас от Чичарито и се разписа във вратата на Нойер. Четири минути по-късно Кроос нацели напречната греда на Очоа.

На почивката двата тима се оттеглиха при резултат 1:0 в полза на "ацтеките".

През втората част Германия започна да натиска съперника си в опити поне да стигне до равенството, но това така и не се случи. Една от най-чистите ситуации се откри пред Йосуа Кимих, който опита със задна ножица да се разпише, но не сполучи в 64-ата минута.

Постепенно натискът към вратата на Очоа се засили и отбраната правеше чудеса от храброст, за да запази аванса си от едно попадение. Тони Кроос, Томас Мюлер, влезлият като смяна Бранд не съумяха да пречупят съпротивата на Мексико, а след този успех "ацтеките" могат да се числят като фаворит за първото място в тази група.

Това е трето поредно първенство, в което световният шампион от предишното издание не успява да спечели първия си мач на турнира, а легендарният играч на Мексико Рафаел Маркес записва своето пето световно първенство.

Така Мексико стартира с 3 точки, а Германия е без актив. В другия мач от тази група, който ще се изиграе в понеделник (18 юни), Швеция играе с Република Корея. В следващия си мач Германия излиза срещу Швеция, а Мексико се изправя срещу Република Корея.