В мач от група “G” на световните квалификации Италия завърши 1:1 при домакинството си на Македония на стадион „Олимпико“ в Торино. Въпреки равенството, „скуадра адзура“ си осигури участие на баражите за Мондиал 2018.

Двубоят започна с доминация за Италия. В 8-та минута Лоренцо Инсиние демонстрира добър контрол върху топката и стреля, но Столе Димитриевски спаси.

Давиде Дзапакоста отправи коварен удар в 37-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Димитриевски.

Италия поведе в 40-та минута, когато Чиро Имобиле подаде към Джорджо Киелини, който бе изведен сам срещу Димитриевски и не пропусна да вкара.

Македония успя да изравни резултата в 77-та минута, когато Горан Пандев пусна много хубав извеждащ пас към Александър Трайковски, който навлезе в наказателното поле и с диагонален удар вкара топката във вратата на Буфон.