Португалия премина леко през визитата си на Латвия, надвивайки съперника с 3:0. Головете за европейския шампион бяха дело на голямата звезда на отбора Кристиано Роналдо, а третият отбеляза Андре Силва. Така Португалия е втори в група "В", а първи е Швейцария.

Иберийският състав доминираше през цялото време, но първият гол падна в края на първата част. Андре Гомеш засече центриране с глава, топката се отби в гредата и се озова до Кристиано Роналдо, който от метър-два не пропусна - 0:1.

В 63-ата минута Карвальо нахлу отдясно в наказателното поле на Латвия и буквално сложи топката на главата на Кристиано, който отново необезпокоявано наказа противниковата врата за 0:2. Четири минути по-късно Португалия довърши своя опонент с трети гол чрез Андре Гомеш. Латвииците допуснаха груба грешка в отбрана и Гомеш подаде към Силва. Той продължи към Кристиано, а звездата на европейския шампион Реал Мадрид пусна успоредно към Андре Гомеш - 0:3.

Бомбата в група "В" направи отбора на Андора, който победи с 1:0 гостуващия Унгария в Андора Ла Веля. Мачът, като цяло бе в слабо темпо, но Марк Ребес в 26-тата минута увенча усилията на андорците с гол.

Въпреки това до края на срещата Унгария се опита да се върне в срещата и да я обърне, но това не се случи и по този начин Андора записа първа победа от 66 мача насам.

Последният успех на Андора е през 2004 година в квалификационна група за Световното първенство в Германия 2006 година, когато Македония губи отново с 1:0.

В другия мач от срещата лидерът Швейцария не допусна грешна стъпка и категорично надви Фарьорските острови с 0:2. Гранит Джака в 36-тата минута и Джердан Шакири в 59-тата донесоха успеха за селекцията на Владимир Петкович.

С успеха си "часовникарите" запазват първата си позиция с актив от 18 точки, следван от Португалия с 15. Унгария остана трети със седем пункта, следван от Фарьорските острови(5), Андора(4) и последния Латвия с три точки.