Испания си гарантира първото място в група “G” на световните квалификации, след като се наложи с класическото 3:0 при домакинството си на Албания, което се игра на стадион „Хосе Рико Перес“ в Аликанте. По този начин испанският национален отбор се класира за Световното първенство в Русия.

Селекционерът на Испания Жулен Лопетеги пусна доста експериментален състав, в който намериха място Тиаго Алкантара, Одриосола, Саул Нигес и Родриго.

Мачът започна с натиск за домакините, които в 7-та минута създадоха първата опасност пред вратата на албанците. Жорди Алба центрира в наказателното поле на Албания, където последва удар на Родриго, но встрани от вратата на Етрит Бериша.

Испанците направиха невероятен пропуск в 13-та минута. Иско центрира в наказателното поле на Албания, където Родриго бе оставен непокрит и стреля с глава от чиста позиция, но не намери очертанията на вратата на Бериша.

Испания поведе в резултата в 16-та минута, когато Иско подаде към Родриго, който демонстрира чудесен контрол върху топката в наказателното поле на Албания и вкара топката във вратата на Бериша.

Испания удвои своята преднина в 24-та минута, когато Одриосола подаде към Коке, а той пусна отличен извеждащ пас към Иско и той не пропусна от чиста позиция да порази целта и да направи резултата 2:0.

Албанците можеха да върнат интригата в мача в 26-та минута, но след удара на Лулаку топката срещна гредата на вратата на Давид де Хеа.

Испания вкара трети гол в 27-та минута, когато Одриосола сложи топката на главата на Тиаго Алкантара, който не пропусна да се разпише за 3:0.

Родриго изскочи сам срещу Бериша в 32-та минута, но вратарят успя да спаси удара на нападателя, след което при добавката след удара с глава на Давид Силва топката излезе в аут.

Бериша се отличи с невероятно спасяване в 50-та минута, когато отрази удара с глава на Коке.

Родриго направи нов много сериозен пропуск в 53-та минута, когато бе изведен сам срещу Бериша, но не успя да преодолее албанския вратар.

Жерар Пике бе сменен в 60-та минута от Начо Фернандес и феновете изпратиха играча на Барселона с аплодисменти.

Гредата отново спря албанците в 69-та минута след удара с глава на Садику.

Иско отправи много опасен удар в 72-та минута, но Бериша успя да се намеси и да избие в корнер.

В друг мач от група “G” Италия завърши 1:1 при домакинството си на Македония на стадион „Олимпико“ в Торино. Въпреки равенството, „скуадра адзура“ си осигури участие на баражите за Мондиал 2018.

Двубоят започна с доминация за Италия. В 8-та минута Лоренцо Инсиние демонстрира добър контрол върху топката и стреля, но Столе Димитриевски спаси.

Давиде Дзапакоста отправи коварен удар в 37-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Димитриевски.

Италия поведе в 40-та минута, когато Чиро Имобиле подаде към Джорджо Киелини, който бе изведен сам срещу Димитриевски и не пропусна да вкара.

Македония успя да изравни резултата в 77-та минута, когато Горан Пандев пусна много хубав извеждащ пас към Александър Трайковски, който навлезе в наказателното поле и с диагонален удар вкара топката във вратата на Буфон.

Лихтенщайн загуби с 0:1 домакинството си на Израел от група “G” на световните квалификации.

Единствененото попадение в срещата бе дело на Тиби в 22-та минута.

По този начин Израел постигна четвърта победа в квалификациите.