Отборите на Ирландия и Австрия направиха 1:1 в квалификацията за Мондиал 2018 година. Точката се оказа достатъчна за селекцията на Мартин О'Нийл, за да излезе начело в класирането на Група D поне до изиграването на мача на досегашния лидер Сърбия. Ейре събра актив от 12 точки и е с пункт повече от западните ни съседи. Австрийците пък се изкачиха на третото място с 8 точки.

Австрия владееше инициативата през цялата първа част. Гостите създадоха повече положения пред противниковата врата и  излязоха напред в резултата след първите 45 минути. Същевременно домакините се откроиха само с два изстрела в очертанията на австрийската врата, които бяха отразени от Линднер.

Натискът, който упражни Австрия даде резултат след 31 минути игра. При центриране от корнер отдясно на вратата на Ирландия, двама футболисти пропуснаха и така Мартин Хинтерегер успя да нанесе силен удар малко пред точката на дузпата и откри за 1:0.

Второто полувреме започна по динамичен начин, а ирландците имаха добра възможност да изравнят още в 47-ата минута. Шейн Дъфи нанесе хубав удар с глава, но топката мина встрани от вратата. При ответната атака Давид Алаба бе на косъм от това да удвои аванса на австрийския национален отбор, но топката мина на сантиметри от десния стълб. В 50-ата минута шанс се разкри и пред Златко Юнузович, който стреля с глава, но изкара топката в аут.

В 64-ата минута Джеймс Маклейн намери пространство пред себе си, като отправи удар, но топката мина покрай десния стълб.

Десетина минути след това Уесли Хулахан засече с глава центриране, но Хайнц Линднер демонстрира добър рефлекс и улови.

Пет минути преди края на редовното време Флориан Грилич се озова на чудесна позиция и шутира, но Дарън Рандълф спаси.

Опитите на Ейре да изравни бяха увенчани с успех в 86-ата минута. Грешка в отбраната на Австрия позволи на Джонатан Уолтър да овладее и с мощен диагонален удар отляво, прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Хайнц Лиднер.

Малко след възстановяването на паритета, ирландците отбелязаха и още едно попадение, но то не бе зачетено заради фаул на автора му Шейн Дъфи.

Така двубоят приключи при 1:1.

Същевременно в другия мач от същата група Молдова и Грузия не излъчиха победител и направиха 2:2. Така двете селекции запазиха статуквото в подреждането – грузинците са пети с 3 точки, а молдовците шести с 2 пункта.

Молдовците поведоха след четвърт час игра. След като получиха право да изпълнят фаул отдясно, Кочук центрира, а Раду Гинсари откри за 1:0.

В 36-ата минута Атонюк проби отдясно, стигна почти до аутлинията, след което върна назад към Александру Дедов. Той малко пред точката за дузпата покачи на 2:0.

Грузините намалиха изоставането си в 66-ата минута. След комбинация между Качарава и появилия се като резерва Маребашвили, последният от зоната на дъгата на пеналта направи 1:2.

Равенството бе възстановено в 70-ата минута. При разиграване от фаул, топката стигна до Казаишвили, който от границата на наказателното поле, разстреля Намашко за крайното 2:2.