Хърватия допусна много груба грешка, която почти сигурно ще коства на отбора директно класиране на Световното първенство в Русия. „Шахматистите“ завършиха 1:1 при домакинството си на Финландия в мача от група „I“ на световните квалификации, който се игра на стадиона в Риека.

Вратарят на хърватите Даниел Субашич се наложи да се намесва решаващо в 56-та минута, когато отрази удара с глава на Перпарим Хетемай.

Хърватия поведе в резултата в 57-та минута, когато Марио Манджукич вкара в опразнената врата на Храдецки.

Финландия изравни резултата с гол на Соири в 90-та минута.

Исландия победи с класическото 3:0 като гост Турция в двубой от група „I“ от световните квалификации.

Исландците създадоха първата опасност в срещата в 6-та минута, когато след удар на Гилфи Сигурдсон се наложи Волкан Бабаджан да се намесва и да спасява.

Исландия поведе в 32-та минута, когато Йон Дади Бьодварсон центрира в наказателното поле на Турция, където Гудмундсон бе оставен непокрит и не пропусна да вкара отблизо.

Исландия удвои своята преднина в 39-та минута. В основата на попадението отново бе Бьодварсон, който първо се пребори за топката, след което пусна отличен пас към Бярнасон, който остана сам срещу Бабаджан и с премерен удар вкара топката във вратата му.

Исландия вкара трети гол в 50-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Турция Аарон Гунарсон с глава продължи към Кари Арнасон, който отблизо не пропусна да се разпише.

Турция можеше да върне частично интригата в 72-та минута, но Мехмет Топал пропусна да вкара и изпрати топката над напречната греда в аут.

Ханес Халдорсон се намеси решаващо в 78-та минута, когато отрази удара на Огужан Озякюп.

Украйна се наложи с 2:0 при гостуването си на Косово от група „I“ на световните квалификации.

По този начин Украйна запази шансовете си за директно класиране на Мондиал 2018 или за бараж.

Пакарада си отбеляза автогол в 60-та минута, с което Украйна поведе в резултата.

Андрий Ярмоленко отбеляза второто попадение в срещата в 88-та минута.

В понеделник Исландия посреща Косово и се нуждае от задължителна победа, за да си гарантира класиране на Мондиал 2018.

Украйна посреща Хърватия в директен мач за второто място в групата.