Холандия разби с 5:0 Люксембург в световна квалификация от група „А“, която се игра на стадион „Де Кайп“ в Ротердам. По този начин „лалетата“ се съвзеха след поражението, което претърпяха от България и направената треньорска рокада.

Дик Адвокаат постигна убедителен успех при завръщането си начело на „лалетата“.

Холандия имаше тотално надмощие в мача от неговото начало. Ариен Робен отправи много опасен удар във 2-та минута, който бе отазен от Шьон.

Холандия поведе в 21-та минута, когато Уесли Худ подаде към Ариен Робен, който този път не пропусна да вкара топката във вратата на Шьон.

Домакините удвоиха своята преднина в 34-та минута, когато Мемфис Депай подаде към Уесли Снайдер, а той с премерен удар от дистанция изпрати топката във вратата на Шьон.

Това бе рекорден за страната 131-ви мач за Снайдер, дошъл точно на 33-ия му рожден ден.

Гол на Винсънт Янсен не бе зачетен заради засада в 50-та минута.

Холандия поведе с 3:0 в 62-та минута след гол на Жоржиньо Вайналдум.

„Лалетата“ вкара четвърти гол в 70-та минута, когато Стефан де Фрай центрира в наказателното поле на Люксембург, където Куинси Промес засече топката с глава и я изпрати във вратата на Шьон.

Съдията свири дузпа за Холандия в 84-та минута за нарушение на вратаря на Люксембург Шьон. Наказателният удар бе реализиран от Винсънт Янсен.

След този успех Холандия се изкачи на трето място в класирането с 10 точки. Швеция и Франция заемат първите две места в групата с по 13 точки. България е четвърти с 9.