Отборът на Холандия постигна победа при гостуването си на Беларус от нашата квалификационна група за Мондиал 2018. Успехът за „лалетата“ с 3:1 обаче може да се окаже без никаква стойност след другите резултати, които се получиха в група А.

По-рано днес Швеция разби с 8:0 тима на Лихтенщайн и успя да натрупа сериозна голова разлика, която в крайна сметка най-вероятно ще се окаже решаваща за крайното подреждане в групата. България пък не успя да поднесе изненадата срещу Франция, а резултатът 1:0 в полза на „петлите“ също е в ущърб на холандците.

В последния кръг от квалификациите Холандия се изправя срещу Швеция, но възпитаниците на Дик Адвокаат ще имат нужда от истинско чудо. Освен победа, „лалетата“ трябва да вкарат цели 12 гола повече от своя противник, за да го изместят от второто място, което би им дало правото на участие в баражите. В момента разликата между двата тима е само три точки.

През първото полувреме на мача на стадион „Борисов Арена“ Холандия доминираше изцяло, но не успя да натрупа солидна преднина, въпреки положенията пред противниковата врата.

Винсент Янсен удари гредата, а малко след това Дани Прьопер реализира, след като се оказа на върха на атаката след добра комбинация между Райън Бабел и Ариен Робен.

Въпреки надмощието си обаче, Холандия не успя да вкара втори гол до почивката.

От това разбира се се възползва тимът на домакините, който си повярва и в началото на втората част изненада своя противник. След добра атака топката бе подадена отляво, където Максим Володко стреля моментално и с удар по диагонала не остави шанс на противниковия вратар.

Попадението определено слиса гостите, които действаха припряно и трудно стигаха до чисти голови ситуация. Едва в 84-ата минута Холандия успя да стигне до поредното статично положение и след центриране от корнер, футболист на „лалетата“ бе съборен в наказателното поле, а английският рефер Майкъл Оливър отсъди дузпа. Наказателният удар бе превърнат в гол от Ариен Робен.

До края на редовното време гостите реализираха нов гол чрез Мемфис Депай, който оформи крайният резултат – 3:1.