България загуби с 1:3 като гост срещу Холандия в среща от квалификационна група "А" за Мондиал 2018, а с два гола за "оранжевите" се отличи Дейви Прьопер. Попадението за българите беше дело на Георги Костадинов след почивката.

Двубоят започна трудно за "трикольорите" и домакините поведоха в резултата още в седмата минута. Дейви Прьопер засече топката отблизо във вратата на Пламен Илиев след подаване на Дейли Блинд, който беше изведен в наказателното поле от Винсент Янсен.

Седем минути след това Георги Терзиев загуби единоборство с Янсен и холандецът можеше да направи голова асистенция, но Илиев успя да отклони топката, след което и Страхил Попов спря удар на Куинси Промес. В 17-ата минута дойде най-доброто положение в полза на българите.

Станислав Манолев подаде към Страхил Попов, който центрира към Георги Костадинов. Той стреля отблизо с глава, но топката срещна страничната греда на вратата на Холандия.

В 34-ата минута далечен шут на Винсент Янсен премина покрай българската врата. Втората част започна по-спокойно, а първата възможност за гол за домакините дойде в 55-ата минута. Янсен беше изведен зад българската защита, на стреля неточно, след като влезе в наказателното поле.

В 67-ата минута холандците вкараха второто си попадение. Промес получи в наказателното поле, задържа топката и изчака влизащия на скорост Дейли Блинд, който направи нова асистенция, а вторият гол беше отбелязан от капитана Ариен Робен. Само две минути след това българският отбор се върна в двубоя. Ивелин Попов центрира от фаул и Георги Костадинов закачи топката с глава и тя влезе във вратата, пазена от Яспер Силесен.

Халфът се разписва в трети пореден двубой на националния отбор. Десет минути преди края на редовното време Куинси Промес центрира отляво и Прьопер с глава се разписа за крайното 3:1.

След това поражение "лъвовете" остават на четвъртото място в класирането с актив от 12 точки. Лидерите в групата Швеция и Франция имат по 16 точки. Холандия е на трета позиция с 13 точки. По-късно тази вечер "петлите" играят срещу аутсайдера Люксембург.