Франция се класира на световнто първенство в Русия, след като спечели с 2:1 домакинството си на Беларус от група „А“, което се игра на „Стад дьо Франс“. Попаденията за французите паднаха през първото полувреме в рамките на шест минути и бяха дело на Антоан Гризман и Оливие Жиру.

Рафаел Варан стреля с глава в 18-та минута, но Сергей Черник спаси.

Оливие Жиру стреля с глава в 20-та минута, но топката се спря в напречната греда.

Франция поведе в 27-та минута, когато Блез Матюиди пусна към Антоан Гризман, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Франция удвои своята преднина в 33-та минута. Антоан Гризман пресече подаването, след което пусна отличен извеждащ пас към Оливие Жиру, който излезе сам срещу Черник и вкара за 2:0.

Беларус намали изоставането си в резултата в 44-та минута след гол на Антон Сарока.

През второто полувреме французите намалиха драстично оборотите, а Беларус можеше да изравни резултата чрез Сарока в 64-та минута, но ударът му не бе точен.

Франция спечели групата с 23 точки и се класира за Мондиал 2018, докато Беларус завърши на последно място в групата с 5 точки.