Дания пък надви с минималното 1:0 Армения в мач от група "Е", след като Кристиян Ериксен вкара гол и изпусна дузпа.

Домакините поведоха в 17-ата минута с гол на Кристиан Ериксен, който се възползва от удобен пас на Виктор Фишер. Преди това и Фишер, и Симон Кяер пропуснаха възможности за попадение във вратата на Армения.

След гола на Ериксен, най-добрият шанс за датчаните дойде в 30-ата минута, когато Виктор Фишер уцели гредата. Единствената по-опасна ситуация за домакините, дело на арменците бе в 37-ата минута, когато Арас Йозбилис опита да застраши вратата на Дания.

След почивката датчаните продължиха да контролират двубоя и пропуснаха още възможности да реализират във вратата на Армения. Николай Йоргенсен опита мерника си в 47-ата минута, а малко по-късно и Фишер пропусна целта.

В 72-ата минута пък Дания пропиля и дузпа, след като Кристиан Ериксен не успя да се разпише от бялата точка. Домакините обаче не допуснаха грешка до края и се поздравиха с трите точки.