Група С бе групата от световните квалификации в Европа, в която всичко стана ясно още преди изиграването на последния кръг – Германия спечели директната промоция, а преди първия съдийски сигнал срещу Норвегия, след развоя в другите групи, и Северна Ирландия разбра, че печели със сигурност място на баражите.

В последните мачове Германия победи Азербайджан с 5:1, Норвегия надви Северна Ирландия с 1:0, а Чехия разби Сан Марино с 5:0. Така крайното класиране в група доби следния вид:

1. Германия 30 т., 2. Северна Ирландия 19, 3. Чехия 15, 4. Норвегия 13, 5. Азербайджан 10, 6. Сан Марино 0.

С експериментален състав Германия прие един смел тим на Азербайджан на „Фриц Валтер Щадион“ в Кайзерслаутерн. Разбира се, Бундестимът доминираше и създаде много повече голови положения, но и воденият от Роберт Просинечки отбор имаше своите шансове.

Леон Горецка откри резултата в 9-ата минута с ефектен удар с петичка за 1:0.

После Рамил Шедаев оаче се разходи като на парад из защитата на Германия и набучи изравнителен гол – 1:1 в 34-ата минута.

Азерите удържаха ремито до почивката, но след нея постепенно бяха натикани дори в наказателното си поле, а Лерой Сане и компания се надпреварваха да пропускат. В 54-ата минута удар на Сандро Вагнер бе избит зад голлинията и технологията сигнализира, че Германия вече води в резултата – 2:1.

В 64-ата Антонио Рюдигер след корнер вкара за 3:1, а в 66-ата минута Леон Горецка вкара и втория си гол в мача за 4:1.

Емре Джан пък реализира петия с истинско торпедо от 30 метра в 81-ата минута. После азерите уцелиха греда, а след това топката бе избита от голлинията на немската врата, но мачът приключи 5:1.

Така Германия може да се окаже и най-резултатният тим в европейските квалификациите за Мондиала, след като има на сметката си 43 гола. Белгия е втори по този показател с 39 и оставащ мач срещу Кипър у дома. Испания има 35 на сметката си и предстоящо гостуване на Израел.

Бундестимът пък записа 10 победи в 10 мача в тази група.

Северна Ирландия влезе в мача с Норвегия, знаейки, че се класира за бараж, но все пак допусна нелепа загуба с 0:1. След корнер Крис Брънт си набута зверски автогол от упор в 71-ата минута, а островитяните пропуснаха положения за изравняване в Осло. В добавеното време по спорен начин бе отменен втори гол за Норвегия, след като защитник върна топката към норвежки нападател.

В мач без значение в тази група Чехия съвсем очаквано вкара доста голове на скромния Сан Марино – 5:0. Михаел Кърменчик реализира два бързи гола в 8-ата и 23-ата минута, в 27-ата Ян Копиц покачи на 3:0. След почивката чехите не форсираха толкова и реализираха четвърти чрез Филип Новак в 71-ата минута. Петият пък бе дело на Вацлав Кадлец в 83-ата минута.