Вече осигурилият си директно участие на Мондиал 2018 Белгия прие Кипър в последен мач от група "Н" на европейските квалификации за Световното първенство догодина. "Червените дяволи" победиха Кипър с 4:0, а Роберто Мартинес изпробва сравнително ескпериментален състав за срещата, след като остави на резервната скамейка Кевин де Бройне, Ромелу Лукаку и Дрийс Мертенс.

Капитан в срещата за Белгия бе Томас Вермаелен, който излезе на терена за 97-и път с "червената" фланелка. По този начин той подобри рекорда от 96 срещи на Ян Кулеманс и вече е играчът с най-много срещи за Белгия.

Еден Азар октри за Белгия в 12-ата минута, след като с хубав изстрел от дистанция матира стража на Кипър. 8 минути след началото на втората част Аксел Витсел поде топката отдясно и с добър пас намери Миши Батшуай. Нападателят на Челси стреля силно, но в обсега на Костас Панаи, но кълбото се озова в брата на Еден Азар - Торган, който от близко разстояние удвои.

В 63-ата минута дефанзивният халф на Кипър Меркис игра с ръка в наказателното поле и главния съдия посочи бялата точка, от която Еден Азар не сбърка и направи 3:0 на "Крал Бедуин".

В 78-ата минута пък влезлия като резерва Ромелу Лукаку оформи крайното 4:0, след като отново Витсел с прекрасно подаване разсече отбраната на Кипър и нападателят на Манчестър Юнайтед не пропусна да накаже Панаи.

Така Белгия финишира групата с актив от 28 пункта и вече отдавна мисли за групите на Мондиал 2018, докато Кипър остана 5-и с 10 точки и в серия от три поредни поражения.

В ключов мач от тази група Гърция съумя да надвие Гибралтар у дома също с категоричното 4:0.

"Елините" демонстрираха спокойствие и дух срещу непретенциозния отбор, въпреки че грешна стъпка у дома значеше, че ще изхвърчат от зоната за баражи на Световното първенство. В 32-ата минута Василис Торосидис откри за южната съседка, след като засече перфектно центриране на Зека.

През втората част доминацията на Гърция се затвърди и в 61-ата и в 63-ата на два пъти точен бе Костас Митроглу. В 78-ата минута пък Янис Яниотас оформи крайното 4:0 и така Гърция чака своя опонент на баражите. Гибралтар от своя страна записа 10-то поражение в групите и е с 0 точки и голова разлика 3:47.

В друг мач от групата Босна надви Естония като гост с 2:1. Въпреки успеха босненците можеха да се доберат до втората позиция в групата, но това нямаше да им помогне да играят плейофна фаза за класирането на Мондиал 2018, след като щяха да помогнат единствено и само на Словакия, след като щяха да останат като най-слабия втори отбор в групата с 11 точки.

Първото полувреме не предложи кой знае какъв спектакъл на зрителите, като най-чистото положение се откри пред Ведад Ибишевич, но нападателят на гостите не успя да открие резултата, след като стреля отблизо, но вратарят на домакините блокира удара му. Нападателят на Вердер Бремен Изет Хайрович откри за босненците в 48-ата минута. Асмир Бегович изрита силно топката и крайният защитник Пик не се намеси добре и успя да го изведе очи в очи с Аксалу и Хайрович не сбърка - 0:1. Четвърт час преди края Иля Антонов успя да изравни за Естония след прекрасен удар от 20-ина метра, който направи безпомощен Бегович. Точно след изпълнението на център Босна пробва да си върне преднината, но Един Джеко отблизо стреля в обсега на Аксалу. В 84-ата минута минута все пак Босна грабна трите точки. Възпитаниците на Мехмед Баздаревич разиграха добре пред наказателното поле на Естония и подадоха надясно към Хайрович, който за втори път бе безпогрешен и донесе малка радост на гостите, които завършиха на трето място със 17 точки. Естония от своя страна пък е четвърти с 11 пункта.