Националният отбор на Белгия официално представлява страната си на футболната сцена от първия официален мач на тима през 1904 година.

Отборът е известен с прякора "червените дяволи" и играе повечето си официални домакински срещи на стадион "Роа Бодуен" в Брюксел.

“Червените дяволи” са играли 13 пъти на световни първенства, а най-доброто им постижение в четвъртото място на Мондиала в Мексико през 1986 година.

Белгиийците няма да могат да наваксат загубите срещу най-големия си враг – Холандия, който ще пропусне световното. Двубоите между двата тима се наричат "дербитата на ниските земи" и винаги се очакват с голямо нетърпение.

Легендарният нападател Пол Ван Химст се смята за футболист №1 на Белгия за ХХ век. В периода от 1960 до 1947 година е реализирал 30 гола в 81 мача. През 1991 година заема треньорската позиция и застава отново начело на тима.

Белгия се класира на световното през 2014-а в Бразилия, за първи път от 2002 година насам.

Тимът достигна до четвъртфиналите в турнира, където бе отстранен от финалиста Аржентина с 0:1.

Белгия е първият отбор, който се класира на Мондиала в Русия. “Червените дяволи” сториха това, след като завършиха на първото място в група “H” с актив от 28 точки и баланс от 9 победи и едно равенство.

Белгиийците разполагат с доста стряскащ състав. Сред футболистите, които ще се борят за първа титла от надпреварата са Тибо Куртоа, Венсан Компани, Ян Вертонген, Еден Азар, Кевин Де Брюин, Ромелу Лукаку, Раджа Наинголан, Маруан Фелайни, Кристиан Бентеке и други.