Лидерът в квалификационната група H за Световното през 2018 година Белгия очаквано победи Естония с 2:0 и така се отдалечи на 4 точки от втория Гърция с актив от 17.

Гостите откриха резултата в 31-ата минута с гол на Дрис Мертенс, който след грешка на вратаря Микел Аксалу, успя да вкара топката в мрежата му.

В 44-ата минута Артьом Дмитриев повали Маруан Фелайни с ужасно влизане, а реферът Джон Бийтън не се поколеба да му покаже червения картон.

Белгия натисна съперника през второто полувреме. В 52-ата минута Дрис Мартенс пропусна да удвои, след като насочи добре топката към долния ляв ъгъл към вратата на Аксалу, но стражът на домакините внимаваше и се отличи с красиво спасяване.

В 86-ата минута натискът на гостите даде резултат. Насер Чадил се разписа ниско отблизо в мрежата, оставяйки вратаря Аксалу безпомощен.

Кипър се наложи на Гибралтар с 2:1 в другия мач от група H. Така гостите си осигуриха още три точки в актива си, но остават на 4-ото място в класирането. В момента Кипър има общо 7 точки и се отдалечи на 3 от 5-ия Естония, а в същото време е на 4 от третия Босна и Херцеговина, който има 10.

Гостите поведоха в 10-ата минута, след като Рой Чиполина си отбеляза автогол. Константинос Хараламбидис намери пространство отляво и успя да центрира в наказателното поле, Чиполина опита да изчисти, но вместо това насочи топката право към мрежата на безпомощния вратар Дерен Ибрахим.

Кипър успя да изравни в 30-ата минута, след като Лиъм Уолкър с отличен пас намери Антъни Ернандес, който не се поколеба и шутира, разписвайки се за 1:1.

В 87-ата минута пък гостите осъществиха пълен обрат след голна Пиерос Сотириу.

Босна и Херцеговина и Гърция не можаха да излъчат победител в директния сблъсък за второто място за група H, след като завършиха при равенство 0:0 на квалификациите за Мондиал 2020.

Домакините пропуснаха множество положения и по този начин Гърция си запази второто място в класирането с 12 точки, а Босна и Херцеговина остава на третото с 11.