Белгия е първият отбор от зона Европа, който си осигури класиране за Световното първенство в Русия. Белгийците сториха това, след като спечелиха с 2:1 гостуването си на Гърция на стадион „Йоргос Караискакис“ в мач от група „Н“ на световните квалификации. По този начин воденият от Роберто Мартинес отбор записа седма победа в групата и е недостижим на първото място с 22 точки.

Гърците започнаха активно мача и можеха да поведат още в 12-та минута, когато Муса Дембеле допусна груба грешка и топката му бе отнета от Донис, който след това стреля от малък ъгъл, но Куртоа успя да спаси.

Домакините бяха много близо до това да вкарат гол в 18-та минута, когато Стафилидис отправи опасен диагонален удар, след което Тибо Куртоа успя да докосне леко топката и тя срещна левия стълб на вратата му.

Маниатис направи много добър пробив в 20-та минута, след което центрира остро, което за малко не доводе до автогол дело на Томас Вермален.

Ян Вертонген отправи далечен удар в 25-та минута, но Карнезис внимаваше и спаси.

Белгия поведе в резултата в 70-та минута, когато Вертонген успя с далечен удар от около 25 метра да изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Орестис Карнезис

Гърция успя да изравни резултата в 73-та минута, когато Йоргос Цавелас центрира в наказателното поле на Белгия, където Зека бе изпуснат от Яник Ферейра-Караско и с премерен удар изпрати топката във вратата на Тибо Куртоа.

Белгия много бързо успя да си върне аванса от един гол в 74-та минута, когато Дрийс Мертенс подаде към Тома Мюние, който центрира в наказателното поле на Гърция, където Ромелу Лукаку засече топката с глава и я изпрати във вратата на Карнезис.

Белгия бе много близо до това да вкара трети гол в 90-та минута, когато Еден Азар подаде към Дрийс Мертенс, който отправи много опасен удар, но Карнезис успя да спаси.

В добавеното време на срещата Лукаку направи нов пропуск, след като направи отличен пробив и навлезе в наказателното поле на гърците, но вместо да стреля се замота и загуби топката.

Така Белгия си осигури класирането на Световното първенство в Русия.

В другия мач от групата Босна и Херцеговина спечели с 4:0 при гостуването на Гибралтар.

Един Джеко изведе Босна напред в резултата в 35-та минута.

Кенан Кодро удвои аванса на гостите в 65-та минута.

Сенад Лулич отбеляза третото попадение във вратата на гибралтарците в 83-та минута.

Един Джеко оформи крайния резултат в срещата с втория си гол в мача в 85-та минута.