Боливия и Бразилия завършиха 0:0 в Ла Пас на стадион „Ернандо Силес“ в протоколен мач от световните квалификации в зона Южна Америка.

Бразилия вече не само си е подсигурил класирането за Световното първенство в Русия, но и първото място в класирането.

Селекционерът Тите заложи отново на всичко най-добро, на което можеше да разчита. Атаката на отбора бе водена от Неймар, Габриел Жезус и Филипе Коутиньо. „Селесао“ обаче не успя да превземе противниковата врата.

Неймар отправи много хубав удар в 25-та минута, но вратарят Карлос Лампе се намеси решаващо и изби топката в корнер.

Тиаго Силва получи контузия и бе заменен принудително в 29-та минута от Маркиньос.

Неймар получи отличен извеждащ пас в 33-та минута, но завършващият му удар бе под всякаква критика и Лампе спаси без никакви затруднения.

След центриране в наказателното поле на Боливия в 39-та минута, Габриел Жезус отправи опасен удар с глава, но Лампе се намеси и изби в корнер.

Неймар направи много добър пробив в 43-та минута. Той преодоля няколко футболисти на Боливия в наказателното поле на домакините, след което стреля, но ударът му в последния момент бе блокиран.

Във втората минута на добавеното време на първата част Неймар отправи фантастичен удар от 30 метра, но Лампе внимаваше и успя да се намеси и да избие топката в корнер.

Боливия можеше да изненада своя съперник в заключителните секунди на първото полувреме. Домакините организираха перфектна контраатака, а Леонел Юстиниано стреля от границата на наказателното поле на гостите, а след това топката се спря в напречната греда на вратата на Бразилия.

Бразилия изпусна нова възможност да поведе в резултата в 48-та минута, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Боливия Габриел стреля с глава, но Лампе отново бе на мястото си и спаси.

Неймар стреля от фаул в 70-та минута, но след неговото изпълнение топката премина над напречната греда на вратата на Лампе и излезе в аут.

Една от редките възможности пред футболистите на Боливия се откри в 77-та минута пред Хуан Арсе, който стреля, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Алисон.

Уилиан отправи коварен удар от фаул в 78-та минута, но Лампе се намеси и изби в корнер.

Пред Габриел Жезус се откри нова възможност в 83-та минута, когато той стреля опасно с глава, но Лампе отново бе на мястото си и изби в корнер.

Габриел Жезус стреля с глава в 87-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Лампе и излезе в аут.

Бразилия е недостижим на първото място в класирането с 38 точки, докато Боливия е на предпоследната позиция с 14 точки.