Испания и Колумбия завършиха 2:2 в контролна среща, която се игра на стадион „Сантиаго Бернабеу“ в Мадрид. Колумбийците бяха близо до победата, но домакините успяха да отбележат изравнително попадение в заключителните минути на срещата.

Испания създаде първото опасно положение в срещата. В 10-та минута Андрес Иниеста пусна феноменален извеждащ пас към Давид Силва, който остана сам срещу Давид Оспина, но пропусна да реализира.

Испания поведе в 22-та минута, когато Педро Родригес центрира в наказателното поле на Колумбия, където Давид Силва засече топката от въздуха и изпрати във вратата на Оспина.

Испанците продължиха да доминират и в 30-та минута бяха близо до удвояването на своята преднина, но Яго Аспас пропусна да реализира от чудесна позиция.

Хамес Родригес можеше да изравни резултата в 34-та минута, но след удара му топката премина на сантиметри в страни от вратата на Хосе Рейна.

Колумбия успя да изравни резултата в 40-та минута, когато Кардона се възползва от много груба грешка на Рейна и не пропусна да вкара.

Колумбия сътвори пълен обрат в мача в 55-та минута, когато Хамес Родригес центрира в наказателното поле на Испания. Хосе Рейна отново сбърка фатално. Той не се разбра със Сесар Аспиликуета и двамата позволиха на Радамел Фалкао да се разпише.

Испанците веднага натиснаха. В 60-та минута Коке отправи хубав удар, но Оспина внимаваше и изби в корнер. Четири минути по-късно Алваро Мората стреля опасно с глава, но топката срещна гредата.

Испания успя да изравни в 87-та минута, когато Саул Нигес центрира в наказателното поле на Колумбия, където Алваро Мората засече топката с глава и я изпрати във вратата на Давид Оспина.

В добавеното време на срещата Жерар Деулофеу можеше да донесе успеха за Испания, но пропусна от добра позиция.

Така Испания и Колумбия завършиха 2:2 на „Сантиаго Бернабеу“.