Колумбия надви с 4:0 Камерун в контрола, играна на неутралния терен в мадридското предградие Хетафе.

"Лос кафетерос" показаха дресьорски умения и с лекота укротиха "неукротимите лъвове" за половин час игра.

Първо Хамес Родригес бе точен в 18-ата минута, а в 30-та играчът на Палмейрас Йери Мина покачи на 2:0.

Нещата за камерунците станаха съвсем отчайващи в 47-ата минута, когато преди един корнер Робер Тамбе удари съперник без топка и бе изгонен с директен червен картон.

Последва нов гол на Йери Мина в 52-ата минута за 3:0, а в 85-ата Хосе Искиердо вкара и четвърти във вратата на африканците за крайното 4:0.

При това голаджията на Колумбия Радамел Фалкао игра само през второто полувреме и не успя да се разпише.