Италия постигна класическа победа с 3:0 срещу Уругвай в контролна среща, която се игра на „Алианц Ривиера“ в Ница.

Италия поведе още в 7-та минута, когато Лоренцо Инсиние подаде към Андреа Белоти, който успя да си спре топката на гърди. В опита си да изчисти кълбото Хосе Хименес го изпрати неспасяемо във вратата на Фернандо Муслера.

Пред Андреа Белоти се откри нова възможност в 9-та минута, но ударът му бе отразен от Муслера.

Перейра отправи далечен удар в 10-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата.

Клаудио Маркизио получи контузия в 18-та минута и бе сменен принудително от Рикардо Монтоливо.

Чиро Имобиле имаше претенции за дузпа в 39-та минута за извършено нарушение срещу него от страна на Коатес, но за сметка на това получи жълт картон за симулация.

В последните секунди на първото полувреме италианците изградиха добра атака чрез Чиро Имобиле и Антонио Кандрева, но ударът на последния не успя да намери целта.

Попадение на Уругвай не бе зачетено в 55-та минута. Касерес вкара гол след центриране от фаул в наказателното поле на Италия, но бе маркирано нарушение срещу Пеладо.

Едер бе оставен непокрит в наказателното поле на Уругвай в 75-та минута, но ударът му с глава не бе точен.

Стефан Ел Шаарауи направи отличен пробив в 77-та минута, който завърши с хубав удар, който бе спасен от вратаря на Уругвай.

Италия удвои своя аванс в 83-та минута, когато Маноло Габиадини се възползва от неразчетено излизане на стража Муслера и опита шут към опразнената врата. Вместо това се получи пас към непокрития Едер и топката се оплете в мрежата за 2:0.

Играчите на Италия имаха нови претенции за дузпа за нарушение срещу Ел Шаарауи, но съдията остана безмълвен.

В 90-та минита арбитърът свири дузпа за Италия за нарушение на Хименес срещу Ел Шаарауи в наказателното поле на Уругвай. Наказателният удар бе реализиран от Даниеле де Роси във втората минута на добавеното време на срещата, като по този начин бе оформен и крайният резултат в контролата.