Испания буквално се подигра с отбора на Лихтенщайн, побеждавайки го с 8:0 в мач от група “G” на  световните квалификации за Мондиал 2018 в Русия. За убедителния успех на „Ла Роха” се разписаха Серхио Рамос (3’), Алваро Морато (15’, 54’), Иско (16’), Диего Силва (39’), Яго Аспас (51’, 63’), а в последната минута от редовното време Максимилиан Гопел си вкара автогол и затвори мача. След изиграните три мача от групата днес няма разместване в класирането, като испанците си запазват лидерската позиция с 22 точки.

Натискът на гостите започна с даването на първия съдийски сигнал.„Ла Роха” поведе с ранен гол след страхотно изпълнено статично положение още в 3-ата минута на срещата. Давид Силва центрира от свободния удар в наказателното поле. Там Серхио Рамос чукна топката леко с глава и я прати във вратата на Петер Йеле -1:0.

Алваро Мората бързо-бързо удвои за испанците. В 15-ата минута новото попълнение на Челси достгина до брилянтно центриране и с добър удар с глава разстреля Йеле за 2:0.

Само минута по-късно домакините достигнаха до класика в резултата. Иско овладя добър пас и отправи удар, който въпреки, че влетя в средата на мрежата, не бе отразен от вратаря.

Напрежението пред вратата на Лихтенщайн изобщо не намаля, въпреки трите гола. В 27-ата минута българският съдия Ивайло Стоянов отмени гол на Мората заради отсъдена засада.

В 41-ата минута от натиска на испанците този път се възползва Давид Силва. Футболистът на Манчестър Сити се разписа от фаул, пращайки по фантастичен начин топката в горния десен ъгъл на домакините за 4:0.

И през втората част темпото на игра, що се отнася до испанския тим, не спадна. В 51-ата минута Яго Аспас този път попадна под прожекторите. Нападателят на Селта Виго изстреля отксочила топка в наказателното поле право долния десен ъгъл на вратата.

„Ла Роха” продължи буквално да се подиграва с видимо предалия се Лихтенщайн. В 54-ата минута отново Мората прониза вратата на Йеле  с много прецизен шут в десния ъгъл на вратата.

В 63-ата минута Испания продължи да наказва съперника си, като домакините вече се молеха краят на срещата да дойде по-бързо. Яго Аспас направи страхотен пробив и с куршумен удар преодоля Йеле мушвайки топката в дясно на вратата.

Не стига, че Испания наниза цели 7 гола, ами и в последната 89-ата минута от редовното време Максимилиан Гопел изпрати топката в собствената си врата, оформяйки за крайното 0:8.

След умопрачителния разгром над Лихтенщайн Испания се закотвя трайно на първата позиция в група “G” с актив от 22 точки. Домакините пък остават последни без завоювана нито една точица.

Италия остава на втората позицияв класирането с 19 точки, след като се наложи над Израел с минималното 1:0. Чиро Имобиле реализира единственото попадение в срещата в 51-ата минута.

В третия мач от групата Македония успя да измъкне равенство 1:1 срещу Албания. Одисе Роши бе точен в 53-ата минута за гостите, а Александър Трайковски вкара изравнителното попадение в 78-ата минута. Така албанците остават на третата позиция с актив от 13 точки. Македонците са предпоследни с 7.