Световният шампион Германия разгроми Норвегия с 6:0 в квалификацията за Мондиал 2018 на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" в Щуртгарт. Бундестимът очаквано доминираше на терена, след като успя да се загнезди трайно в половината на съперника още в първите минути на двубоя, та чак до края на срещата. Резултатът бе открит в 10-ата минута от Месут Йозил, в 17-ата Юлиан Дракслер удвои, Тимо Вернер се разписа на два пъти в 21-ата и 40-ата минута на срещата. След почивката бързо-бързо се отчете и влезлият като резерва на полувремето Леон Горецка в 51-ата минута, Марио Гомес пък оформи за крайното 6:0 в 79-ата минута на срещата.

След този категоричен успех Германия запази 100-процентовия си актив с осем победи в квалификациите  за световното първенство в Русия.

Месут Йозил даде преднина за Бундестима още  в 10-ата минута на срещата. Йонас Хектор намери брилянтно футболиста на Арсенал в наказателното поле , който овладя безпроблемно и разстреля от движение вратаря Руне Ярщайн. Стражът на Норвегия изяви претенции към главния съдия Гедиминас Мажейка за засада на Себастиан Руди, но те не бяха взети под внимание от рефера.

След  минути на напрежение пред вратата на норвежците Юлиан Дракслер удвои за Германия. В 17-ата минута Месут Йозил демонстрира страхотен поглед върху играта и подаде към футболиста на ПСЖ, който не се поколеба да отправи удар към долния ляв ъгъл на вратата на съперника и да се разпише за 2:0.

Тимо Вернер бе точен за класическото 3:0 в 22-ата минута. Томас Мюлер достави отличен пас на крака на играча на РБ Лайпциг, който  на празна врата нямаше как да сбърка и без проблем чукна топката в мрежата на норвежците.

След само 40 минути игра на „Мерцедес-Бенц Арена” тимът на Йоахим Льов поведе с 4:0 срещу Норвегия. Мюлер записа втора асистенция, след като нахлу отдясно, а след това центрира в наказателното поле, където отнов звездата на РБ Лайпциг Вернер успя да надскочи всички и да изпрати топката право във вратата на безпомощния Ярщайн за втори път.

Тоталната доминация за Германия продължи и през втората част. В 51-ата минута едва появилият се на терена Леон Горецка се разписа за 5:0. При центриране на Юлиан Дракслер  под топката остана Антонио Рюдигер,  но пък играчът на Шалке 04 успя да засече с глава и да изпрати пети куршум в съперниковата врата.

Марио Гомес оформи за крайното 6:0 в 79-ата минута на срещата.. Йосуа Кимих се отличи с великолепно подаване към 32-годишния нападател, който с летящ плонж с глава реализира шестото попадение в мрежата на Ярщайн.

С този успех германците си гарантираха още три точки към актива и към момента заемат лидерската позиция с 24. Норвегия пък са на 6-ото място в група “C” със 7.

В останaлите мачове от групата Северна Ирландия крачи уверено към Мондиал 2018, след като победи Чехия с 2:0 и остава на второто място с 19 точки. Чехите пък са четвърти с 9.

По-рано днес Азербейджан очаквано надви последния в класирането с актив от 0 точки Сан Марио с 5:1 и си запазва третата позиция с 10 точки.

Вижте всичко най-интересно от случилото се в мача Германия - Норвегия в репортажа: