Отборът на Австралия се класира за Световното първенство в Русия след успех над Хондурас с 3:1 в реванш от баражите.

За Австралия това ще е пето участие на Мондиал.

Австралийците заеха предпоследното свободно място за шампионата през 2018-а година, а последното място ще бъде определено от мача между Перу и Нова Зеландия

Първият двубой бе завършил 0:0, но като домакини австралийците не оставиха съмнения в превъзходството си.

С хеттрик за успеха на Австралия се отличи Миле Йединак. Той вкара трите попадения за домакините, две от които от дузпи.

Хондурас вкара почетно попадение в добавеното време на мача, дело на Алберт Елис.

Дания е 30-ият отбор, остават още 2 места за Мондиала

В 38-ата минута стражът на Хондурас Донис Ескобер спаси вратата си, но в 53-ата не успя да спре Миле Йединак, който изпълни отлично пряк свободен удар и Австралия поведе с 1:0 след като топката се отби в защитник и влезе в мрежата на гостите.

Тим Кейхил можеше да удвои в 59-ата минута, но ударът му срещна гредата.

Вторият гол за домакините все пак падна в 72-ата минута, когато Миле Йединак бе точен от бялата точка.

Той повтори упражнението в 85-ата, когато бе отсъдена втора дузпа за Австралия и покачи на 3:0.

В третата минута на добавеното време Алберто Елис реализира от близко разстояние за Хондурас, оформяйки краното 3:1.