Франция обърна Англия с 3:2 в престижна контрола, играна на „Стад дьо Франс“ в Париж.

Победата за „петлите“ срещу „Трите лъва“ е още по-сладка, след като бе постигната с 10 души от 48-ата минута срещу островитяните.

Англичаните откриха резултата още в 9-ата минута. Стърлинг пусна с пета към Бъртран, той центрира успоредно на голлинията по трева, а там бе Хари Кейн, който засече топката във вратата на „петлите“ - 0:1.

Французите изравниха в 22-ата минута. При един пряк свободен удар, изпълнен от Лемар, Жиру с глава принуди вратаря Том Хийтън да се намеси отлично, но отбитата топка бе посрещната от Самюел Умтити, който я вкара във вратата за 1:1.

В 43-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Дембеле навърза английските защитници и стреля, Хийтън отново се намеси решително, но все пак недостатъчно. Сидебе бе там, за да довкара за 2:2.

В началото на втората част „петлите“ получиха двоен удар. Рафаел Варан повали Деле Али в пеналта и освен дузпа за островитяните, бе показан и червен картон на защитника на Франция. А Хари Кейн бе точен от бялата точка и Англия изравни в 48-ата минута – 2:2.

Макар и с човек по-малко, Франция бе по-добрият отбор на терена в оставащите минути и имаше положения пред себе си. При едно от тях, след няколко пропуснати, младият Усман Дембеле този път бе точен и в 78-ата минута Франция поведе с 3:2.

В самия край домакините имаха шанса и за четвърти гол, но и 3:2 с 10 души донесе  радост за привържениците им.

Така един от нашите съперници в световните квалификации взе въздух след загубата си с 1:2 в групата от Швеция преди няколко дни.

Това пък бе първото поражение за Англия, откакто начело на отбора е Гарет Саутгейт.