Коста Рика победи гостуващия Тринидад и Тобаго с 2:1 и се утвърди на второто място във финалната фаза на световните квалификации в зона КОНКАКАФ.

Възпитаниците на Оскар Рамирес прекъснаха серия от три мача без успех и събраха 11 точки след шест изиграни кръга в групата, като четири срещи преди края на кампанията имат аванс от 4 точки пред четвъртия Панама, който на този етап е в позиция за участие в плейоф срещу тим от Азия за класиране на Мондиал 2018 в Русия.

Домакините откриха резултата на Националния стадион в Сан Хосе с попадение още в първата минута на Франсиско Калво, който засече с глава центриране от корнер. Кевин Молино изравни за гостите в 35-ата минута, но малко преди почивката звездата на костариканците Брайън Руис вкара за 2:1, а резултатът остана непроменен след почивката. Тринидад и Тобаго е последен с 3 точки.

Панама измъкна домакинско 2:2 срещу Хондурас в друга среща от кръга с изравнително попадение в последната минута на Роман Торес. Хондурас е пети с 5 точки. Лидер е Мексико с 14 точки, а САЩ е трети с 8 точки./БТА