Германия достигна до невероятен успех над Швеция, надвивайки „тре кронур” с 2:1. Успехът дойде съвсем заслужено за Маншафта, които доиграха последните 10 минути с човек по-малко, след като Жером Боатенг остави своите с 10 човека. Ола Тойвонен даде аванс за „тре кронур” в 32-ата минута, а Марко Ройс изравни в 48-ата. В герой за германците се превърна халфът Тони Кроос, който с кинжален удар от пряк свободен удар матира шведите в 93-ата минута. За първи път от 1998 година националният отбор на Германия обръща среща на Световно първенство, след като изостава с един гол. На Мондиала във Франция Маншафта обръща Мексико, за да стигне до крайния успех.

Йоаким Льов започна с 4-2-3-1, а на скамейката бе останал крайно неубедителния в първия мач на Бундестима Месут Йозил. Футболистът на Арсенал тотално разочарова с представянето си срещу „ацтеките”, а на негово място започна Марко Ройс. Атаката на Маншафта бе водена от Тимо Вернер, а Йонас Хектор замени в лявата зона на защитата Марвин Платенхарт. Сами Кедира също бе сред резервите, а Себастиан Руди застана в центъра с Тони Кроос.

Яне Андерсон излезе в класическото 4-4-2, а нападението на „трите корони” ще водят Маркус Берг и Ола Тойвонен.

Германия стартира повече от атакуващо с първия съдийски сигнал, а Тимо Вернер пропусна първия голям шанс пред отбора си във втората минута.Томас Мюлер бе на аутлинията и се освободи от опеката си и пусна остро към Вернер. Нападателят овладя и стреля, но Себастиан Ларсон направи невероятен шпагат пред голлинията, за да предотврати гол в ранните минути за Маншафта.  Шест по-късно Дракслер стреля от малък ъгъл, но ударът му не стресна Робин Олсен.

В 13-ата минута Маркус Берг пропусна невероятна възможност да изведе Швеция напред в резултата, напук на случващото се на стадиона в Сочи. Берг се освободи от Рюдигер и напредна мощно, за да остане сам срещу Мануел Нойер – нападателят стреля, но стражът с бърза реакция предотрвати топката да мине зад него. Шведите имаха претенции за натискане върху Маркус Берг от Рюдигер, но Марчиняк бе непоколебим и не посочи дузпа. При видеоповторенията бе видно, че освен побутване има и препъване в краката на шведския таран, но полякът не бе уведомен от колегите си, които следят всичко по терена чрез съдействието на видеоповторения.

Германия Швеция

източник: Gulliver/GettyImages

В 32-ата минута Щвеция поведе на стадиона в Сочи, напук на случващото се на терена. Германската централна двойка увисна много жестоко, а Ола Тойвонен надбяга Антонио Рюдигер, за да се озове срещу Мануел Нойер. Нападателят технично прехвърли стража, за да поведе "тре кронур" - 0:1.

В 44-ата минута Виктор Клаесон получи много добро подаване отдясно и имаше възможност да стреля диагонално. Вместо това той се засуети с топката в крака и Йонас Хектор блокира изстрела му.

Германия съумя да изравни едва три минути, след като започна второто полувреме. Тони Кроос овладя в центъра на терена и пусна вляво към Тимо Вернер. Той подаде по земя към дузпата, а Аугустинсон бе изпреварен от Марко Ройс, който от близо наказа Робин Олсен - 1:1.

В 56-ата минута Хектор се бе втурнал в поредни атакуващи действия за Бундестима и отправи силен изстрел, но Олсен неутрализира опасността.

В 60-тата минута Германия стигна до поредно чисто положение. Йосуа Кимих получи вдясно и пусна прострелно по земя зад защитата на "тре кронур". Зад отбраната изскочи Ройс, който триково се опита да преодолее с пета Олсен, но вместо това топката мина между краката му. Десетина минути по-късно шведската отбрана отново оцеля пред германския "десант". Преместилият се отляво през второто полувреме Тимо Вернер проби отляво и за пореден път пусна по земя пред Робин Олсен. Там бе Марио Гомес, който обаче бе спрян в последния миг от Андреас Гранквист.

В 82-ата минута Жером Боатенг бе изгонен от Шимон Марчиняк, след като полякът му показа втори жълт картон за идентично нарушение с първия му картон в срещата. Шест по-късно Марио Гомес изпусна поредната чиста възможност за световния шампион. Нападателят бе намерен прекрасно от свободен удар и засече с глава, но стреля в обсега на Робин Олсен, който изчисти в ъглов удар.

В 90-тата резервата Бранд разтресе гредата на Робин Олсен и шведите отново отказаха да приемат пореден гол в своята врата. Все пак, в петата минута на добавеното от съдията продължение, Тони Кроос спаси световния шампион с невероятно попадение. Халфът застана да изпълни свободен удар и с феноменален изстрел прати кълбото в мрежата на Робин Олсен. Голът е най-късно отбелязаният на световни първенства от Германия.

По този начин германците се спасиха да зависят изцяло от Мексико. При неуспех в срещата с Швеция, Германия щеше да зависи от феърплея на „ацтеките” срещу Швеция, за да се надява да продължи напред. Германия остана на трето място с 3 точки, колкото има и Швеция, при еднаква голова разлика. По-слабата позиция на германците идва от факта, че се гледа показателят при червените картони, където Маншафта е с отрицателен актив заради този на Боатенг. След този резултат група F остава напълно отворена и всеки един от отборите има шанс да продължи към финалната фаза на Мондиал 2018.