Испания и Италия завършиха по отличен начин квалификациите за Мондиал 2018. „Ла Роха“ се наложи с 1:0 над Израел, а „адзурите“ победиха със същия резултат Албания. Световният шампион от 2010 година намери директно място на Мондиала в Русия догодина след като събра актив от 28 точки на върха в подреждането, докато италианците ще трябва да се потрудят още малко и да играят бараж, тъй като финишираха на второто място в Gрупа G с 23 точки.

Албания се нареди трети с 13 пункта, а Израел е позиция назад с 12. След гръмката победа с 4:0 над Лихтенщайн, Македония натрупа 11 точки на петото място, а съперникът на югозападните ни съседи завърши с нулев актив и инкацирани цели 39 попадения в целия квалификационен цикъл срещу само едно отбелязано.

Макар и класирали се предварително, испанците не допуснаха ни най-малко отпускане в последния си мач. Селекционерът на Жулен Лопетеги направи някои промени, като даде шанс за изява и на дебютанта Джонатан Виера.

Испания доминираше спрямо своя противник, задаваше темпото и закономерно стигна и до по-чистите ситуации.

В 33-ата минута Серхио Рамос шутира опасно и само намесата на Харуш предотврати попадение. В 43-ата минута Педро остана очи в очи с вратаря, но пропиля възможността.

След почивката превъзходството на Испания бе затвърдено и с попадение. То падна в 76-ата минута, когато рикоширала топка достигна до Асиер Ияраменди. Той не се двоуми и стреля хладнокръвно, което бе неспасяемо за 1:0.

В 88-ата минута Марко Асенсио вкара, но попадението не бе зачетено заради маркирана засада.

Същевременно Италия се потруди, за да стигне до победата срещу Албания. „Адзурите“ направиха до опасните положения в срещата, но домакините също имаха своите възможности. Една от тях дойде в 27-ата минута, когато Джанлуиджи Буфон се открои с добро спасяване след удар на Армандо Садику.

Удар на Чиро Имобиле разтресе напречната греда в 45-ата минута, а голът за „Скуадра адзура“ падна в 73-ата минута. Леонардо Спинацола центрира много прецизно, а Антонио Кандрева завърши с бърз удар за крайното 1:0. В продължението на срещата Кандрева можеше да отбележи и втори гол, но Бериша отрази майсторски.

Италия

източник: БГНЕС

Македония завърши квалификационния цикъл с победа след като нанесе десето поражение на Лихтенщайн. Македонците се наложиха с 4:0, а попаденията бяха дело на Висар Муслиу, Александър Трайковски, Енис Барди и Ариян Адеми. ​