Бразилия стигна до инфарктна победа с 2:0 над коравия опонент Кост Рика във втория си мач от група Е, игран в Санкт Петербург.

И двата гола паднаха в добавеното време – Коутиньо и Неймар ги реализираха. След тях Бразилия излезе начело с 4 точки в групата, в която са още Сърбия с 3, Швейцария с 1 и Коста Рика без спечелена точка.

Бразилия - Коста Рика 2:0

1:0 Филипе Коутиньо 90+1, 2:0 Неймар 90+7

Бразилия започна очаквано по-активно, но първата голяма опасност в мача създадоха костариканците.

В 13-ата минута Гамбоа намери Борхес, но той не уцели вратата на Бразилия.

Костариканците започнаха със самочувствие, като не си поплюваха да извършват нарушения, като основната мишена бе голямата звезда на Бразилия Неймар.

Бразилия все пак успя да натисне, но без да стигне до чиста ситуация.

В 27-ата минута Неймар излезе сам срещу Навас, но вратарят го пресрещна и отрази.

Марсело отправи първия точен удар в мача, чак в 41-ата минута, но топката бе уловена от Навас.

„Кариоките” сериозно се измъчиха преди почивката и завършиха полувремето без гол, само с 1 корнер и 1 точен удар във вратата на Коста Рика – 0:0.

В 48-ата минута настана голямо разбъркване пред вратата на Навас, но вратарят на Коста Рика се справи на два пъти, а накрая бе фаулиран.

Веднага след това се изви нова голяма опасност пред вратата на Коста Рика. Първо Жезус уцели гредата, а после и Навас се намеси блестящо и изби.

В 56-ата минута Паулиньо центрира по земя за Неймар, ударът му обаче бе избит в корнер от Навас.

Скоро след това Коутиньо шутира от средна дистанция, но право в ръцете на Навас.

В 72-ата минута Неймар получи топката на чиста позиция за стрелба, но изпрати топката над вратата на Коста Рика.

В 78-ата минута съдията Бьорн Кайперс отсъди дузпа за Бразилия, за задържане на Неймар. Но после, след преглеждане с ВАР, реферът отмени дузпата. И правилно, защото действието на Неймар бе силно преувеличено, направо симулация.

Съдията насрочи 6-минутно продължение и още в 1-ата минута Филипе Коутиньо успя да вкара ценния гол за Бразилия -1 :0. Той притича и пред погледа на Габриел Жезус и костарикански защитник намери вратата на Кейлор Навас.

В 7-ата добавена минута Неймар оползотвори пас на Дъглас Коста и фиксира крайното 2:0 за Бразилия.

Двубоя в Санкт Петербург следихме минута по минута в Gong.bg.

БРАЗИЛИЯ – КОСТА РИКА  2:0

1Ѝ:0 Филипе Коутиньо 90+1, 2:0 Неймар 90+7

БРАЗИЛИЯ /4-2-3-1/: 1 Алисон,  2 Тиаго Силва, 3 Миранда, 5 Каземиро, 9 Габриел Жезус, 10 Неймар, 11 Филипе Коутиньо, 12 Марсело, 15 Паулиньо /69-Фирмино, 19 Уилиан /46-Дъглас Коста/, 22 Фагнер. Селекционер – Тите

КОСТА РИКА /5-4-1/: 1 Кейлор Навас, 2 Акоста, 3 Гонсалес, 5 Борхес,  6 Дуарте, 8 Овиедо, 10 Брайън Руис, 11 Венегас, 16 Гамбоа, 20 Гусман /83-Техеда/, 21 Уреня /54-Боланьос/. Селекционер – Оскар Рамирес

Стадион: "Санкт Петербург" - 64 468 зрители
Съдия: Бьорн Кайперс /Хол/