Отборите на Сенегал и Япония направиха бойко равенство 2:2 във втория си мач от група Н на Световното първенство по футбол.

Двата тима вече имат по 4 точки в актива си след като на старта Япония победи Колумбия с 2:1, а Сенегал се справи със същия резултат с Полша.

Япония оглави класирането в група Н с 4 точки, а Сенегал е втори също с 4 и еднаква голова разлика от 4:3, но повече жълти картони.

ВИЖТЕ РАЗВИТИЕТО НА ДВУБОЯ

22 снимки

Съперниците изиграха интригуващ сблъсък, като Сенегал повеждаше на два пъти, но японците не се предадоха и стигнаха до равенството-.

Садио Мане даде преднина на Сенега в 11-ата минута. Мане реализира отблизо след грешка на вратаря Ейджи Кавашима. Юсуф Сабали отправи удар, при който Кавашима не реагира добре и топката отиде право към краката на Мане.

Последваха силни минути за Япония. Макото Хасебе опита удар, който бе блокиран от защитник на Сенегал в 15-ата минута.

В 23-ата опасен удар към вратата на Япония отправи Исмаила Сар, но Ейджи Кавашима спаси.

Япония изравни в 34-ата минута след попадение на Такаши Инуи. Юто Нагатомо овладя и намери отлично Инуи, който реализира за 1:1. В края на първото полувреме удар на Мбайе Нианг бе спасен от Ейджи Кавашима.

След почивката двата състава продължиха с оспорваната игра. Удар с глава на Юя Осако не затрудни Хадим Ндиайе в 50-ата минута, а в ответната атака на Сенегал последва силен удар на Мбайе Нианг. Той обаче прати топката над вратата на Япония.

В 55-ата Мбайе Нианг отправи удар извън границата на наказателното поле, но вратарят на Япония Кавашима внимаваше и спаси.

Япония пропусна голям шанс в 64-ата минута. Такаши Инуи стреля опасно, но удари греда.

Сенега отново излезе напред в резултата в 71-ата минута. Нианг пусна към Муса Ваге, който реализира за 2:1.

В 75-ата защитик на Сенегал спря удар Юя Осако при атака за Япония, като останаха съмнения за игра с ръка на бранител.

Япония изравни три минути по-късно. Кейсуке Хонда реализира за 2:2 в 78-ата. Хонда засече добро подаване в наказателното поле и носи равенство за Япония.

До края съперниците не успяха да застрашат сериозно ответната врата и разделиха по точка при равенството 2:2.

Стартовите състави

Япония: Eйджи Кавашима, Ген Шоджи, Мая Йошида, Хироки Сакай, Юто Нагатомо, Maкото Хасебе, Гаку Шибасаки, Шинджи Кагава, Генки Харагучи, Такаши Инуи, Юя Осако

Сенегал: Хадим Ндиайе, Калиду Кулибали, Салиф Сане, Юсуф Сабали, Муса Ваге,Алфред Ндиайе, Идриса Гана Гей, Баду Ндиайе, Мбайе Нианг, Исмаила Сар, Садио Мане