Германия и Испания завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра на „Еспри Арена“ в Дюселдорф. Двата отбора демонстрираха много силна игра, а двубоят бе разделен на периоди на доминация.

Германците създадоха първата опасност в срещата още в 3-та минута, когато Тимо Вернер центрира в наказателното поле на Испания, но Томас Мюлер не успя да засече топката.

Испания поведе в резултата в 6-та минута. Андрес Иниеста даде поредния си гениален пас към Родриго, който бе изведен сам срещу Марк-Андре тер Стеген и не пропусна да реализира.

Германия бе много близо до изравнителния гол в 9-та минута, когато Даниел Карвахал действа слабо в защита, но Юлиан Дракслер не се възползва от открилата му се възможност и след намесата на Давид де Хеа топката бе избита в корнер. Минута по-късно Йонас Хектор отправи далечен удар, но встрани от вратата на Де Хеа.

Иско направи отлично отиграване срещу Йонас Хектор в 18-та минута, след което подаде към Давид Силва, който стреля, но Тер Стеген внимаваше и спаси.

Германия успя да изравни резултата в 35-та минута. Тони Кроос подаде към Сами Кедира, който продължи към Томас Мюлер, а той с удар от границата на наказателното поле на Испания вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Давид де Хеа.

Давид де Хеа се намеси решаващо в 47-тас минута, когато отрази страхотен далечен диагонален удар на Юлиан Дракслер.

Сами Кедира получи контузия в 53-та минута и бе сменен принудително от Илкай Гюндоган.

Жорди Алба направи отличен пробив отляво в 56-та минута, след което достави топката до Иско, който бе оставен сам срещу Тер Стеген и отблизо стреля, но вратарят на Германия направи страхотно спасяване.

Давид де Хеа блесна в 57-та минута, когато се намеси впечатляващо и отрази удара на Илкай Гюндоган, който стреля от границата на наказателното поле на Испания.

Тимо Вернер бе близо до това да вкара гол в 64-та минута, но Де Хеа спаси. Минута по-късно Тони Кроос центрира от фаул в наказателното поле на Испания, където Матс Хумелс бе изпуснат и стреля с глава, но топката срещна напречната греда.

Марко Асенсио центрира остро в наказателното поле на Германия в 68-та минута, но нито Диего Коста, нито Давид Силва успяха да засекат топката.

След много груба грешка в защитата на Германия в 77-та минута се откри добра възможност пред Диего Коста, но той пропусна да вкара, след като бе останал сам срещу Боатенг и Тер Стеген.

Следващата контрола на Испания е срещу Аржентина на „Уанда Метрополитано“, докато Германия се изправя срещу Бразилия.