Отборът Дания се класира за Мондиал 2018 след победа с 5:1 над Република Ирландия в реванша от баражите в зона Европа.

След 0:0 в първия мач, победата на Дания в Дъблин ги класира за шампионата в Русия догодина. Това ще е пето участие на Мондиал за Дания.

Със своя втори хеттрик в кариерата си за националния тим Кристиан Ериксен изведе датчаните до успеха.

Вече са известни 30 от отборите, които ще вземат участие на Световното първенство. Последните два състава ще бъдат определени от баражите Перу - Нова Зеландия и Хондурас - Австралия.

Домакините поведоха още в 6-ата минута с попадение на Шейн Дъфи. Той се възползва от най-добрия начин от чудовищна грешка в защитата на Дания след далечен пас от центъра на терена. Дъфи реализира за 1:0, хвърляйки в екстаз феновете на домакините.

Последваха още възможности за ирландците, като в 22-ата минута Дарил Мърфи стреля вдясно от вратата но гостите. Джеймс Маклийн пък пропиля нов шанс за Република Ирландия само две минути по-късно.

Пропуските на домакините бяха наказани в 29-ата минута. След изпълнение от корнер, топката стигна до Андреас Кристенсен, който стреля. Топката се отби от гредата, удари се в крака на застаналия на голлинията Сайръс Кристи и влезе във вратата но домакините за 1:1.

Само три минути по-късно Кристиан Ериксен даде преднина на гостите за 2:1 в 32-ата минута на срещата.

След почивката двата тима предложиха още емоции на зрителите, но надеждите на привържениците на домакините не се оправдаха.

В 53-атам минута Дарън Рандълф спаси вратата си след удар на Пионе Систо, а в 57-ата Кристиан Ериксен можеше да вкара нов гол във вратата на Република Ирландия.

Дания почти си свърши работата срещу Република Ирландия в 63-ата минута с второ попадение на Кристиан Ериксен.

25-годишният Ериксен получи от Пионе Систо и с хубав удар вкара за 3:1, правейки задачата на домакините почти невъзможна.

Ирландците търсеха начин да намалят пасива си и да съхранят минималните си шансове, като в 67-ата минута Джеймс Маклийн стреля над вратата.

Кристиан Ериксен обаче не сгреши в 74-ата минута, рейлизирайки за 4:1. Ериксен ознаменува чудесното си представяне в двубоя в Дъблин с този трети гол във вратата на Република Ирландия.

Крайното 5:1 бе оформено от влезлия като резерва Никлас Бендтнер, който бе точен от дузпа в 90-ата минута на двубоя.