Аржентина спечели с 2:0 контролата срещу Италия, която се игра на „Етихад“ в Манчестър. Попаденията за гаучосите отбелязаха Евер Банега в 75-та и Мануел Лансини в 85-та минута. Звездата на аржентинците Лионел Меси изгледа двубоя от трибуните, като в неговата компания бяха Хавиер Масчерано и Серхио Агуеро. Двамата останаха извън групата на Хорхе Сампаоли за срещата.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Давиде Астори, а всички италиански национали излязоха с фланелки с номер 13 в негова чест.

Анхел Ди Мария тества Джанлуиджи Буфон с далечен удар още в 6-та минута, но вратарят на Италия внимаваше и спаси.

Италия отговори в 9-та минута, когато Лоренцо Инсиние центрира от фаул в наказателното поле на Аржентина, където Марко Пароло стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Буфон направи много класно спасяване в 18-та минута, когато отрази удара на Николас Отаменди.

Паредес отправи далечен удар в 39-та минута, но топката премина на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Буфон.

Буфон се намеси отново решаващо в 43-та минута, когато отрази удар отблизо на Талиафико. Анхел Ди Мария пусна перфектен извеждащ пас към Гонсало Игуаин в 45-та минута. Той излезе сам срещу Буфон и стреля, но вратарят успя да спаси, след което Ругани изчисти пред гол линията.

Паредес допусна груба грешка в 48-та минута, когато се опита да върне топката назад, но я подари на Чиро Имобиле, който след това продължи към Лоренцо Инсиние, който изскочи на отлична позиция сам срещу Кабайеро, но отблизо стреля в аут.

Минута по-късно Ди Мария сложи топката на главата на Лансини, който стреля, но в аут.

Италия организира много добра атака в 59-та минута, когато Марко Пароло изведе Чиро Имобиле сам срещу Уили Кабайеро, но вратарят на Аржентина успя да спаси удара на нападателя.

Кабайеро направи ново спасяване в 68-та минута, когато отрази удара на Инсиние.

Аржентина поведе в резултата в 75-та минута, когато Жоржиньо загуби топката в половината на Италия. След това Ло Селсо направи двойно подаване с Евер Банега, който с удар от границата на наказателното поле вкара топката във вратата на Буфон.

Аржентина вкара втори гол в 84-та минута. Гонсало Игуаин разигра с Мануел Лансини, който с удар от границата на наказателното поле на Италия вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Буфон.

В следващите контроли Аржентина гостува на Испания в Мадрид на „Уанда Метрополитано“, а Италия гостува на „Уембли“ на Англия.