Отборът на Дания постигна победа с 3:1 при гостуването си на Казахстан в квалификацията за Мондиал 2018. Това бе трети успех за „червения динамит“, който събра 10 точки в актива си и се приближи към лидера в квалификационна група Е – Полша. „Дружина полска“ разполага с 13 пункта на върха, но е и с двубой по-малко. В подреждането Казахстан заема последната позиция с 2 точки.

Датчаните излязоха напред в резултата след 27 минути игра. Николай Йоргерсен успя да засече една отбита топка в наказателното поле и направи 1:0.

В 43-ата минута положението Казахстан стана още по-деликатно, след като Исламхан получи директен червен картон. При едно единоборство в средата на терена, играчът на домакините скочи, като лакътят му срещна лицето на футболист на датчаните. Реферът прецени, че има основания да изгони домакинския халф.

След почивката Дания получи право да изпълни дузпа. В 50-ата минута след ниско центриране в наказателното поле, бранител на Казахстан тръгна да чисти. Получи се съприкосновение с футболист на гостите, а той падна в пеналта. Съдията посочи бялата точка, а Кристиан Ериксен се нае с изпълнението и бе безпогрешен за 2:0.

В 76-ата минута казахстанци намалиха пасива си. Комбинация между Мужиков и Куат завърши с гол на последния за 1:2.

В 81-ата минута обаче „червения динамит“ пресече всички надежди на съперника си. Долберг засече добро центриране отдясно и оформи крайното 3:1.