Белгия постигна категорична победа с 3:0 срещу Панама в първия мач от Група “G” на Мондиал 2018 в Русия, който се игра на стадион „Фишт“ в Сочи. Белгийците тотално надиграха своя съперник и можеха да постигнат и по-убедителен успех. Дрийс Мертенс отбеляза много красив гол в 47-та минута и даде тон за по-голямо настроение в играта на отбора. Ромелу Лукаку се отличи с две попадения за успеха на „червените дяволи“.

Белгия имаше тотално надмощие през първото полувреме, но не успя да реализира нито един от създадените положения пред вратата на Хайме Пенедо.

Еден Азар пусна отличен пас към Яник Ферейра-Караско в 6-та минута, който стреля, но Пенедо спаси. Минута по-късно белгийците организираха много скоростна атака. Дрийс Мертенс отправи много хубав удар, но Пенедо плонжира и успя да спаси. В 11-та минута Еден Азар получи удобен пас в наказателното поле на Панама и отблизо стреля, но встрани от десния стълб на вратата на Пенедо.

Дрийс Мертенс навлезе в наказателното поле на Панама в 19-та минута и стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Пенедо.

Де Брюин пусна остър пас към Лукаку в 21-та минута, но топката бе изчистена от Роман Торес в корнер току пред краката на централния нападател на белгийците.

Кевин Де Брюин стреля от границата на наказателното поле на Панама в 22-та минута, но над напречната греда на вратата на Пенедо.

Белгия организира нова много опасна атака в 37-та минута. Тома Мюние пусна към Еден Азар, който преодоля трима футболисти на Панама и стреля, но Пенедо плонжира и успя да избие в корнер.

Три минути по-късно Де Брюин пусна пас към Мертенс, който стреля от въздуха от границата на наказателното поле на Панама, но топката премина на сантиметри встрани от левия стълб на вратата на Пенедо.

Белгия поведе в 47-та минута с великолепен гол на Дрийс Мертенс. Той с диагонален удар от въздуха вкара топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Пенедо.

Кевин Де Брюин отправи опасен удар от фаул в 52-та минута, но встрани от десния стълб на вратата на Панама.

Панама пропусна най-чистото си положение в мача в 55-та минута, когато резултатът можеше да бъде изравнен. Мурийо получи пас зад гърба на Вертонген, след което стреля, но Куртоа спаси и изби в корнер.

Белгия успя да удвои своята преднина в 69-та минута. Еден Азар навърза трима футболисти, след което подаде към Кевин Де Брюин, който финтира един защитник, навлезе в наказателното поле, сложи топката на главата на Лукаку, който не пропусна да вкара топката в левия ъгъл на вратата на Пенедо.

Белгия вкара трети гол в 75-та минута. Еден Азар пусна отличен пас към Ромелу Лукаку, който надбяга един футболист на Панама, излезе сам срещу Пенедо и не пропусна да вкара.

Техеда стреля от фаул в 89-та минута, но право в ръцете на Тибо Куртоа.

Съперник на Белгия в следващия мач е Тунис, докато Панама ще се изправи срещу Англия.

Белгия - Панама 3:0

1:0 Дрийс Мертенс 47'

2:0 Ромелу Лукаку 69'

3:0 Ромелу Лукаку 75'

Белгия: 1. Тибо Куртоа – 2. Тоби Алдервейрелд, 20. Дедрик Боята, 5. Ян Вертонген – 15. Тома Мюние, 7. Кевин Де Брюин, 6. Аксел Витсел, 11. Яник Ферейра-Караско – 14. Дрийс Мертенс, 9. Ромелу Лукаку, 10. Еден Азар

Панама: 1. Хайме Пенедо – 2. Михаел Мурийо, 5. Роман Торес, 4. Фидел Ескобар, 15. Ерик Дейвис – 6. Габриел Гомес, 20. Анибал Годой – 8. Едгар Барсенас, 11 Армандо Куупър, 21. Хосе Луис Родригес – 7. Блас Перес

Съдия: Джани Сиказу (Замбия)

Стадион: „Фшт“, Сочи