Австралия победи Сирия с 2:1 след продължения в среща-реванш от 4-ия кръг на квалификационния турнир за Световното първенство през 2018 г. Първата среща между двете държави бе завършила 1:1. Така "кенгурата" ще се изправят срещу 4-ия в зона Конкакаф в решителен сбълъсък. Възможните противници са САЩ, Панама и Хондурас.

Гостите поведоха в резултата в 6-ата минута чрез Омар Ал Сома. Австралия изравни още в 13-ата минута чрез Тим Кейхил. Постепенно Австралия взе превес и започна да атакува опасно вратата на Сирия, но до нов гол не се стигна. В продълженията гостите останаха с човек по-малко. Ал Мавас получи втори жълт картон и респективно червен.

Един от най-опитните на терена Тим Кейхил хвърли трибуните в екстаз в 109-ата минута. Робин Крузе се пребори за топка отдясно и центрира в наказателното поле, където Кейхил посрещна топката с глава и я прати в мрежата.