Англия размаза Панама с 6:1  в група G и по този начин изпревари Белгия на първото място в нея. Островитяните последваха „червените дяволи” и се класираха за осминафиналите, но директният мач ще определи кой ще бъде първи, а кой втори. Сега двата тима имат по 6 точки и 8:2 голова разлика, но първа е Англия, тъй като има два жълти картона на сметката си срещу три получени от белгийците. При реми в последния мач между тях и еднакъв брой получени картони жребият ще реши кой ще заеме първото и кой второто място в групата. Панама и Тунис отпаднаха с по 0 точки.

Следихме мача минута по минута в Gong.bg

АНГЛИЯ - ПАНАМА 6:1

1:0 Джон Стоунс 8, 2:0 Хари Кейн 22 дузпа, 3:0 Джеси Лингард 36, 4:0 Джон Стоунс 40, 5:0 Хари Кейн 45+1 дузпа, 6:0 Хари Кейн 61, 6:1 Фелипе Балой 78

При равенство между Англия и Белгия в последния мач явно картоните ще решат кой ще бъде първи и кой втори в групата.  А тогава двата отбора ще знаят всичко, тъй като играят последни, а съперниците им от група Н ще са известни.

Това  6:1 е най-убедителната победа на Англия в цялата история на Мондиалите. Хари Кейн с хеттрик , два от дузпа, Джон Стоунс-2 и Джеси Лингард бяха точни за англичаните. Фелипе Балой вкара първия гол изобщоза Панама на Световно първенство.

Още първият удар на англичаните по посока вратата на Панама се превърна в гол. Трипиър центрира от корнер и Джон Стоунс с глава наниза топката във вратата на панамците за 1:0 в 8-ата минута.

Панамците отвърнаха с  хубав удар на Барсенас, който изпрати  топката на сантиметри встрани от английската врата.

Но в 22-ата  минута Лингард беше повален на тревата в пеналта на Панама. Нарушението не бе толкова очевидно, но без преглеждането с  ВАР, бе посочена бялата точка. Оттам Хари Кейн бе безапелационен и с мощен удар в горния десен ъгъл направи резултата 2:0.

В 36-ата минута самият Лингард с удар от границата на наказателното поле направи резултата 3:0 в полза на британците.

„Трите лъва” продължиха да мачкат и да бележат гол след гол. Четвъртия вкара в 40-ата минута с глава отблизо  Джон Стоунс – вторият за него в мача.

Стигна се и до втората дузпа за задържане в наказателното поле на Панама след корнер. И Хари Кейн отново бе точен за втория си гол в мача и общо четвърти за себе си в Мондиала. Изпълни я по същия начин – с бомбен удар и право в горния десен ъгъл за експресивното 5:0 на полувремето.

В 48-ата минута Стърлинг изскочи сам срещу вратаря Пенедо, но стражът успя да изчисти с крак.

Шестия гол в мача реализира малко случайно Хари Кейн. След удар на Лофтъс Чийк топката срещна крака на Хари  Кейн. ВАР показа, че той не е в засада – хеттрик за Кейн и обкщо пети за него. Веднага той бе сменен, за да бъде запазазен.

Кейн е на първо място при стрелците с 5 гола, пред Кристиано Роналдо и Ромелу Лукаку по четири.

Почетното попадение за 6:1 вкара Фелипе Балой за панамците, които се израдваха, все едно са се класирали за елиминационната фаза.

А до края мачът се доиграваше. Англия не си даде повече зор, а Панама не можеше – 6:1.

АНГЛИЯ – ПАНАМА 6:1

АНГЛИЯ /3-5-2/:  1 Пикфорд,  2 Уокър,  5 Стоунс, 6 Магуайър, 7 Лингард, 8 Хендерсън, 9 Кийн, 10 Стърлинг, 12 Трипиър,  18 Йънг, 20 Лофтъс-Чийк. Селекционер - Гарет Саутгейт

ПАНАМА /4-5-1/: 1 Пенедо,  2 Мурийо, 4 Ескобар, 5 Р. Торес, 6 Гомес, 7 Перес,  8 Барсенас, 11 Купър, 15 Дейвис, 20 Годой, 21 Х. Родригес. Селекционер – Ернан Гомес

Съдия:  Геад Гриша /Ег/

Стадион: „Нижний Новгород” - 43 319 зрители