Селекцията на Португалия разби с 4:0 Чехия в Прага в мач от Лига А на Лигата на нациите. По този начин "мореплавателите" се качиха на върха в групата с 10 точки, две пред своите съседи от Испания и четири пред Швейцария.

9 снимки

Чехия - Португалия

източник: Sofascore.com

5-тата минута Патрик Шик намери пространство в наказателното поле, но стреля над вратата. В 11-тата минута Рубен Диаш достигна до отбита топка и стреля, но ударът му бе блокиран и мина покрай страничната греда. Две минути по-късно Кристиано Роналдо се сблъска за висока топка с вратаря Томаш Вацлик и получи кръвотечение от носа.

В 33-та минута по-добрата игра на Португалия бе възнаградена, след като Диого Далот получи добро подаване в наказателното поле от Рафаел Леао, а десният бек завърши с добър удар, за да изведе отбора си напред в резултата.

Две минути по-късно Алекс Крал опита да изненада Диего Коща от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер. В 39-та минута Кристиано Роналдо опита удар от въздуха от трудна позиция, след пас на Бруно Фернандеш, но топката премина над горната греда на вратата, пазена от Вацлик. Марио Руи даде хубаво подаване на Уилям Карвальо в 43-тата минута, като той успя да стреля с глава, но вратарят на Чехия бе на позиция и улови без проблеми.

В първата от трите добавени минути на първото полувреме Марио Руи намери великолепно Бруно Фернандеш, който от около два метра нямаше проблем да удвои резултата  - 0:2.

В третата добавена минута Чехия имаше претенции за дузпа след игра с ръка на Кристиано Роналдо, а реферът промени своето решение след преразглеждане с ВАР и отсъди 11-метров наказателен удар. Патрик Шик се нагърби с изпълнението, но изстреля топката високо над вратата.

В 52-та минута Диого Далот отправи удар от сериозна дистанция с левия си крак, като Томаш Вацлик не успя да реагира навреме, и топката влетя във вратата му, за да стане резултатът класичеки - 0:3.

В следващите минути Чехия владееше повече топката, но не успяваше да достигне до чисти положения.  В 81-та минута Патрик Шик опита удар от далечно разстояние, но топката мина отново високо над напречната греда.

В 83-тата минута Кристиано Роналдо отклони добре с глава в наказателното поле, за да може топката да достигне до Диого Жота, който на празна врата нямаше проблем да вкара с глава и да направи резултата 0:4.

В 89-тата минута Рубен Невеш също опита късмета си от границата на наказателното поле, но топката профуча на сантиметри от дясната греда на Вацлик. По този начин Португалия успя да спечели мача си срещу Чехия в Прага с резултат 0:4

Стартови състави:

Чехия: 1. Томаш Вацлик, 2. Давид Зима, 4. Якуб Брабец, 6. Вацлав Йемелка, 3. Ярослав Зелени, 5. Владимир Цоуфал, 21. Алекс Крал, 22. Томаш Соучек, 7. Антонин Барак, 9. Адам Хложек, 10. Патрик Шик

Португалия: 22. Диего Коща, 2. Диого Далот, 4. Рубен Диаш, 19. Марио Руи, 13. Данило, 18. Рубен Невеш, 14. Уилям Карвальо, 8. Бруно Фернандеш, 10. Бернардо Силва, 15. Рафаел Леао, 7. Кристиано Роналдо